۸ آبان ۱۳۹۲

چگونه از زبان بدن برای آرامش دیگران استفاده کنیم

۸ آبان ۱۳۹۲ 4116 بازدیدکننده 2 نظر
چگونه از زبان بدن برای آرامش دیگران استفاده کنیم در این مقاله می خوانید

اگر در حال ارائه خدمات به مشتری، انجام یک مصاحبه‌ی شغلی، و یا در حال خرید و فروش هستید، در همه‌ی این شرایط ، کم کردن اضطراب می تواند نتایج بهتری را برای شما به ارمغان آورد. ...

چگونه از زبان بدن برای آرامش دیگران استفاده کنیم

مقدمه

هر فرد با استفاده از زبان بدن، می‌تواند اضطراب دیگران را کاهش دهد. روشی که افراد از اشیا استفاده می‌کنند، و همچنین تون صدای آن‌ها، بخشی از زبان بدن می باشد. هدف شما، ایجاد حس آزادی و آرامش در فرد برای جلب اعتماد اوست.

 

دستورالعمل‌ها:

1. فضایی آزاد و مشترک ایجاد کنید. کامپیوتر را کنار بگذارید، یا موقعیت خود را به گونه‌ای تغییر دهید که کامپیوتر، کتاب‌ها و یا حتی فنجان قهوه مانعی میان شما و فرد دیگر نباشد. از شخص مقابل بخواهید فنجان قهوه و یا هر وسیله‌ی شخصی خود را روی میز قرار دهد تا فاصله و حس اضطراب ناشی از وجود میز بین شما را کاهش دهید.

2. هرگز از بدنتان برای ساخت محیطی بسته استفاده نکنید. با باز کردن دست‌ها و بازوها، حس راحتی را منتقل کنید. بیشتر بجای شانه‌ها کاری که اصطلاحاً به آن دادن شانه‌ی سرد گفته می‌شود صورت خود را مقابل فرد داشته باشید. اگر شما پشت میز هستید، دست‌ها و حتی قسمتی از بازویتان را روی میز قرار داده و محیطی باز و آزاد ایجاد کنید.

3. بی‌قرار نباشید. مالش انگشتان، کلیک کردن خودکار و چیزهای مشابه ای را که ممکن است طرف مقابل نیز انجام دهد کم کنید. افراد این کار را بدون فکر، به منظور بیرون ریختن انرژی عصبی انجام می‌دهند. اگر شما آرام هستید اما میبینید که فرد مقابل این حرکات را انجام می دهد، از سه مرحله‌ی بعد برای متوقف کردن و یا کاهش این کار در او استفاده کنید.

4. حرکات دوستانه انجام دهید. از اشاره کردن به شخص یا پایین آوردن دست مانند چکش خودداری کنید. سطح نگاه خود را در سطح نگاه فرد دیگر بگذارید. به شخص از روی بینی نگاه نکرده و زمان صحبت کردن با وی، سر خود را به پایین خم نکرده و از بالای چشم به وی خیره نشوید.

5. حرکات او را دنبال کنید، اما تقلید نکنید. به گونه‌ای بنشینید که با طرز نشستن فرد دیگر دارای شباهت‌هایی باشد. برای مثال اگر او به میز تکیه داده است، شما هم تا حدودی به میز تکیه داشته باشید. انسان‌ها هنگامی که به هم احساس نزدیکی می‌کنند، به طور ناخواسته حرکات یکدیگر را منعکس می‌کنند. تنها خطری که با انجام عمدی این کار وجود دارد، این است که خیلی زیاده روی کنید. علی الخصوص زمان صحبت با جنسیت‌های متفاوت، اگر تقلید حرکات بیش از حد باشد، اینکار احمقانه جلوه خواهد کرد.

6. از صدای خود مثل گوینده‌ی خبر استفاده کنید. به توانایی‌های صوتی گویندگان خبر توجه کنید. تقریبا همه آن‌ها صدای خوشایند و با زیر و بمی عالی دارند. صدای آن‌ها سرزنده و شاد ولی نه خیلی احساسی است. این صدایی است که استرس را در شنونده کم می‌کند.

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040