۸ آبان ۱۳۹۲

چگونه از زبان بدن متوجه ترس شویم

۸ آبان ۱۳۹۲ 4765 بازدیدکننده 4 نظر
چگونه از زبان بدن متوجه ترس شویم در این مقاله می خوانید

رفتارهایی غیر زبانی یا به عبارتی زبان بدن وجود دارند که حالت‌هایی مانند شادی، ناراحتی، خشم و ترس را به وسیله‌ی آن‌ها نشان می‌دهیم در این مقاله با روش شناخت آن ها آشنا می شوید. ...

چگونه از زبان بدن متوجه ترس شویم

دستورالعمل‌ها:

1. به چشمان فرد دقت کنید. افرادی که نگران، عصبی یا ترسیده هستند اغلب ارتباط چشمی مستقیم برقرار نمی‌کنند. بجای آن این افراد به زمین، دست‌ها و یا محیط اطرافشان نگاه می‌کنند. ترس ممکن است با چشمانی که گشاد و خیره شده‌اند و ارتباط‌های چشمی تزلزل‌ناپذیر مشخص شود.

2. به حالت‌های چهره‌ی فرد دقت کنید. چشم‌های گشاد، ابروهای بالا رفته، پیشانی خط دار و سوراخ‌های بینی گشاد نشان‌دهنده‌ی نارضایتی هستند. دهان ممکن است محکم به هم فشار داده‌شده، باز باشد و یا شخص لب بالا یا پایینش را گاز بگیرد.

3. توجه کنید که بدن شخص در چه موقعیتی نسبت به شماست. شخصی که معذب و یا ترسیده است معمولا فاصله بیشتری از حالت طبیعی از شما گرفته و نسبت به نزدیک شدن به شما مردد است. این شخص ممکن است چیزی مانند یک میز یا شخص دیگری را میان خودش و شما قرار دهد.   

4. طرز ایستادن شخص را بررسی کنید. خمیده راه رفتن و یا قوز کردن نشانه‌هایی از ترس و یا احساس ناراحتی است. این اشخاص سعی می‌کنند از نظر فیزیکی خودشان را کوچک نشان دهند. افراد دیگری که ممکن است طرز تفکر "مبارزه و یا شکست" که بوسیله ترس ایجاد می شود را در پیش بگیرند، ممکن است به نظر خشمگین شده و خود را بزرگ تر نشان داده و شانه های خود را پهن تر و مربع تر کنند.

5. به جهت قرار گرفتن پاهای فرد توجه کنید. اگر در زاویه‌ای مخالف شماست، ممکن است بیشتر از ماندن در کنارتان، وی بخواهد شما را ترک کند.

6. به بازو و دست‌های او دقت کنید. دست به سینه بودن نشانه‌ی حالت تدافعی و دست‌های مشغول نشانه‌ی نارضایتی هستند، که هر 2 این موارد ممکن است بر اثر ترس باشند. شخص ممکن است با انگشتانش ضربه زده و با لباس، دستمال و یا هر چیز دیگری بازی می‌کند.

7. به دنبال هر نشانه‌ی دیگری از عصبی بودن در او باشید،مانند: لرزیدن، ضربات آهسته با پا، حرکات نوسانی به جلو و عقب، نفس کشیدن‌های سریع و صحبت کردن خیلی تند یا خیلی آهسته.

 

نکته ها و هشدارها

خواندن زبان بدن ممکن است راحت باشد، ولی در همین حال به خاطر اینکه عوامل زیادی در ایجاد آن نقش دارند، می تواند کاری بسیار پیچیده باشد. ترس در افراد مختلف، ممکن است تنها یکی دو عدد از نشانه های بالا، و یا چندین نشانه را در آن واحد از خود نشان دهد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040