۱۴ تير ۱۳۹۷

اگر کودکتان گم شد باید چکار کنید 2

۱۴ تير ۱۳۹۷ 2523 بازدیدکننده 0 نظر
اگر کودکتان گم شد باید چکار کنید 2 در این مقاله می خوانید

هیچ پدر و مادری نمی‌توانند گم شدن کودکشان را تصور کنند – تا زمانی که اتفاق می‌افتد. باید کودکتان را آموزش دهید و خودتان سریع‌ترین راه برای یافتن او را یاد بگیرید.   ...

اگر کودکتان گم شد باید چکار کنید 2

شماره خود را برای او بنویسید

حتی اگر کودکتان می‌داند شماره‌ی شما چند است بازهم بهتراست آن را بنویسید و در جایی همراه کودک بگذارید، زیرا شاید فراموش کند. برخی گردنبندها یا دستبندهای ارزان  قیمت می‌توانند در این کار به شما کمک کنند. می‌توانید شماره  را زیر کفش، روی یک کاغذ، روی بازو یا هرجای دیگری بنویسید. این کار زمان گم‌شدن کودک کمک زیادی خواهد کرد.

 

 

او را متمایز کنید

لباسی برای کودک انتخاب کنید که رنگ متمایز و مشخصی داشته باشد، مثلاً سبز فسفری یا نارنجی یا کلاه‌های براق، در این صورت راحت‌تر در بین جمعیت دیده می‌شوند. یک رنگ براق و مشخص می‌تواند سارقین را نیز دور کند زیرا آن‌ها به دنبال بچه‌هایی می‌روند که کمتر جلب‌توجه کنند. اگر از کالسکه یا ماشین‌های کودکان استفاده می‌کنید، خصوصاً اگر از جایی کرایه کرده و شبیه به آن زیاد است، مشخص کردن آن را فراموش نکنید. می‌توانید از یک گل یا پاپیون روی آن استفاده کنید تا به‌سادگی قابل تشخیص باشد.

 

 

از او عکس بگیرید

قبل از بیرون رفتن از کودکتان عکس بگیرید. بسیاری از مراکز این تکنولوژی را دارند که عکس کودک را برای تمامی مأمورین امنیتی خود بفرستند. این کار زمانی که یادتان نمی‌آید کودکتان چه لباسی به تن داشته است به شما کمک خواهد کرد، اغلب زمانی که  والدین وحشت می‌کنند این اتفاق می‌افتد.

 

 

یک جستجوی سریع انجام دهید

شاید کودک شما زیاد دور نشده باشد. یک لحظه فکر کرده و ببینید چه چیزی ممکن است توجه او را جلب کرده باشد. اگر در نزدیکی فواره یا استخر آب است اول آنجا را چک کنید. شاید شنیده باشید صدا زدن نام کودک کار عاقلانه‌ای نیست زیرا ممکن است سارق در همان نزدیکی بوده و سوءاستفاده کند، اما اغلب متخصصان می‌گویند اشکالی ندارد. جلب توجه شما می‌تواند سارق را نیز بترساند. البته اغلب احتمال سرقت کودک کم است.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040