۱۲ تير ۱۳۹۷

اگر کودکتان گم شد باید چکار کنید

۱۲ تير ۱۳۹۷ 2516 بازدیدکننده 0 نظر
اگر کودکتان گم شد باید چکار کنید در این مقاله می خوانید

هیچ پدر و مادری نمی‌توانند گم شدن کودکشان را تصور کنند – تا زمانی که اتفاق می‌افتد. باید کودکتان را آموزش دهید و خودتان سریع‌ترین راه برای یافتن او را یاد بگیرید.   ...

اگر کودکتان گم شد باید چکار کنید

قوانین پایه که باید هر کودکی بداند

شما باید ازنو پا بودن کودک شروع کنید و با او در مورد احتمال گم شدن صحبت کنید. به او مرتباً تأکید داشته باشید که شما هرگز او را جایی رها نخواهید کرد، و بدون او جایی نمی‌روید بنابراین هیچ‌وقت نباید سعی کند او به دنبال شما بگردد. حتی باید از او بخواهید روی یک صندلی نشسته و تنها نام شما را صدا بزند. به کودکان بزرگ‌تر بگویید نباید بیشتر از سه قدم از شما دور شوند و در جایی بایستند که بتوانند شما را ببیند.

 

البته بعضی کودکان شیطان هستند و حتی متوجه نمی‌شوند که شما پیش او نیستید – تا زمانی که متوجه شوند دیگر جایی شما را نمی‌بینند. به هر حال باید به کودکان کم سن بگویید اگر به فریادهای او پاسخ نمی‌دهید به جای اینکه سراغ یک فرونشده یا مأمور امنیتی برود بهتر است از یک مادر که با کودکی همراه است کمک بخواهد. چرا یک مادر؟ زنانی که با بچه هستند احتمال کمتری دارد که سارق باشند و به احتمال بیشتری تا پیدا شدن شما با کودکتان خواهند ماند. تشخیص لباس مأمور امنیتی بری کودکان کم سن سخت است. اگر کودکتان گم شود باید کم‌خطرترین گزینه را آموزش دیده باشد.

 

برای کمک به یادگیری درس، دفعه‌ی بعدی که بیرون می‌روید نقش بازی کنید. ببینید کودک شما از یک زن درخواست کمک می‌کند یا یک مغازه‌دار؟ این کار کمک می‌کند شرایطی که برای کودک گفته‌اید واقعی برای او پیش بیاید، بنابراین زمانی که شما را گم کند می‌دانید باید چکار کرده و وحشت نخواهد  کرد.

 

در محیط‌های شلوغ مانند پارک‌ها یا جشن‌های خیابانی یا یک فروشگاه‌های بزرگ، همیشه بهتر است کودکان در جایی ایمن باشند. از اول به او آموزش دهید که اگر در جای شلوغی است باید انتخاب کند: یا داخل کالسکه باشد یا دست شما را بگیرد.

 

اگر می‌دانید کودکی دارید که دوست دارد آزاد باشد از کمربندهای ایمنی یا بند زدن برای او استفاده کنید. با این کار او وارد ترافیک یا جمعیت نخواهد شد. این راهی عالی است تا کودک ایمن بماند زیرا آزادی را تا حدی به او داده‌اید. کودک فضایی برای گشت زدن دارد و دست‌هایش آزاد هستند. اگر چند بچه دارید با این کار کنترل آن‌ها ساده‌تر خواهد بود.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040