۹ تير ۱۳۹۷

درمان های خانگی برای یبوست کودکان 2

۹ تير ۱۳۹۷ 2014 بازدیدکننده 0 نظر
درمان های خانگی برای یبوست کودکان 2 در این مقاله می خوانید

یبوست می تواند برای کودک شما آزاردهنده و دردناک باشد. درمان های خانگی می توانند به شما کمک کنند. ...

درمان های خانگی برای یبوست کودکان 2

آلو

آلو و آب آن دارای سطح بالایی از فیبر است که به نرم کردن مدفوع و خروج آن از دستگاه گوارشی کمک می‌کند. همچنین آلو حاوی سوربیوتل است، یک محرک قوی که به تولید آزادسازی مدفوع کمک می‌کند.

 

 

وان آب گرم و سدیم

آب گرم به شل شدن ماهیچه‌های بدن کمک می‌کند و برای کودکی که یبوست دارد ماهیچه‌های مقعد باز شده و درد یبوست را حس نخواهد کرد. جوش‌شیرین ( 2 یا 3 قاشق چای‌خوری برای وان حمام ) می‌تواند حرکات مدفوع در دستگاه گوارشی را آرام‌تر کند.

 

 

منیزیم هیدروکسید

یک راه‌حل برای یبوست منیزیم هیدروکسید است که می‌توان آن را به میزان یک قاشق چای‌خوری به شیشه‌ی نوزاد اضافه کنید. منیزیم هیدروکسید روده را به جذب آب بدن مجبور کرده و  باعث انقباض و آزادسازی ماهیچه‌ها می‌شود. البته این درمان را  نمی‌توان زیاد تکرار کرد زیرا باعث کم‌آبی بدن شده و می‌تواند عدم تعادل الکترولیت در بدن شود که خطرناک است.

 

 

فعالیت فیزیکی

مانند بزرگ‌سالان، تحرک اعضای بدن نوزاد را فعال نگه می‌دارد و سیستم گوارشی نیز استثنا نیست. حرکات می‌تواند مدفوع سخت را شل کرده و باعث تحریک حرکات آن خواهد شد. برای نوزادان مالیدن شکم نوزاد می‌تواند به او کمک کند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040