۷ تير ۱۳۹۷

اشتباهات والدین در خواباندن کودک 2

۷ تير ۱۳۹۷ 1809 بازدیدکننده 0 نظر
اشتباهات والدین در خواباندن کودک 2 در این مقاله می خوانید

با خوابیدن کودک کوچک خود مشکل دارید؟ برخی از اشتباهات متداول را خوانده و سعی در اجتناب از آن داشته باشید.   ...

اشتباهات والدین در خواباندن کودک 2

خواباندن او هر جا که هستید

هیچ‌کس دوست ندارد برنامه‌ی خواب کودک خود را به هم بزند اما حقیقت این است که خوابیدن کودک در گهواره یا صندلی ماشین خواب مورد نیاز کودک را تأمین نمی‌کند. تکان خوردن در خواب مغز را در حالت هشیار نگه می‌دارد، بنابراین کودک نخواهد خوابید و به خواب عمیقی نخواهد رفت. برای این عادات خواب منظم باید در هرروز وجود داشته باشد.

 

 

نداشتن یک برنامه‌ی منظم

ثبات کلیدی برای کودکان است، خصوصاً در مورد خواب. کودک به الگوی خواب منظمی برای تنظیم روز و الگوهای هورمونی خود نیاز دارد و قلب و مغز کوچک او نیاز به امنیت خواهد داشت. برنامه‌ی خواب برای تنظیم ساعت داخلی بدن ضروری است. یک برنامه‌ی خواب منظم کمک می‌کند کودک هرروزه در همان ساعت خوابش بگیرد.

 

 

زیاد بیدار بماند تا زیاد بخوابد

ساعت داخلی نیرویی است که باعث می‌شود کودک شما هر روز صبح در همان حدود ساعت خواب بماند، بنابراین اهمیتی ندارد شب‌ها چه ساعتی بخوابد. والدین نباید بگذارند کودک زیاد بیدار بماند تا برای روز بعد خسته شود.

 

 

تصمیم‌های خواب در نیمه‌ی شب

بیایید با این واقعیت روبرو شویم – تصمیم‌گیری عاقلانه برای خوابیدن کودک ساعت دو شب سخت است. این باعث می‌شود والدین بزرگ‌ترین اشتباهات را دچار شوند. شما می‌گذارید مدتی گریه کند و بعد او را راه می‌برید. بنابراین کودک می‌فهمد اگر گریه کند به چیزی که می‌خواهد می‌رسد. شما مجبور می‌شوید وقتی شب بیدار شد این کار را بارها و  بارها  تکرار کنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040