۵ تير ۱۳۹۷

اشتباهات والدین در خواباندن کودک

۵ تير ۱۳۹۷ 2015 بازدیدکننده 0 نظر
اشتباهات والدین در خواباندن کودک در این مقاله می خوانید

با خوابیدن کودک کوچک خود مشکل دارید؟ برخی از اشتباهات متداول را خوانده و سعی در اجتناب از آن داشته باشید.   ...

اشتباهات والدین در خواباندن کودک

بی‌توجهی به روال خواب

یک روتین برای خواب استراتژی ساده‌ای است که دنیا تفاوت ایجاد می‌کند. با این کار کودک شما سریع و بدون نیاز به تلاش زیاد می‌خوابد. در نتیجه شما در زمان و انرژی خود صرفه‌جویی خواهید کرد. یک ساعت قبل از خواب کارتان را شروع  کنید. پرده‌ها را بکشید، لباس راحت برای او بپوشانید، شیرش را آماده کرده و کتابی برای او بیاورید. یک دوش آب گرم نیز می‌تواند به آرام کردن او کمک کند. حالا برایش کتاب خوانده و به او شیر بدهید.

 

 

بی‌توجهی به خواب‌آلودگی کودک

نوزادان و کودکان اغلب زمانی که خسته شده و نیاز به خواب دارند علائمی را نشان می‌دهند. این علائم می‌تواند شامل مالیدن چشم، خمیازه کشیدن، کند شدن حرکات یا نداشتن علاقه به بازی باشد. اگر به این علائم توجه نکنید. بدن او ملاتونین برای آرام کردنش تولید نخواهد کرد. به جای آن غدد آدرنال دستور فوری تولید کورتیزول می‌دهند، یک هورمون استرس که باعث تحریک بدن کودک شده واو را دوباره سرحال می‌کند.

 

 

ایجاد عادات خواب

ساعت سه شب است و شما بسیار خسته‌اید. هر کاری می‌کنید تا کودک شما دوباره بخوابد. این کار اغلب شامل تکان دادن، راه بردن، شیر دادن، شعر خواندن یا زدن به پشت او و ... می‌باشد. زمانی که کودک سه یا چهار ماه را رد می‌کند به این کارها عادت خواهد کرد. این‌ها عادات بدی نیستند اما برای شما مشکل‌ساز خواهند شد. یعنی ذهن کودک بدون آن‌ها نمی‌تواند آرام شود. راه‌حل این است که نگذارید کودکتان با این حالت کاملاً بخوابد. او را آرام کرده ولی بیدار به رختخوابش برگردانید.

 

 

زود بردن به تخت‌های بزرگ

این اشتباهی است که اغلب والدین دچار می‌شوند. نباید تا زمانی که کودک بتواند خودش به‌تنهایی از تخت بیرون بیاید او را به تخت‌های بزرگ ببرید. در این شرایط او در وضعیت خطرناکی قرار دارد. بگذارید تا حدود دوسالگی کودک در گهواره‌ی خود بماند، زمانی که اغلب کودکان برای خروج از تخت آماده‌اند. زمانی که کودک متوجه نشده و نمی‌فهمد که به او می‌گویید باید در تختش بماند کناره‌های گهواره سدی مفید هستند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040