۳۰ خرداد ۱۳۹۷

ویتامین های مهم برای بارداری 2

۳۰ خرداد ۱۳۹۷ 2003 بازدیدکننده 0 نظر
ویتامین های مهم برای بارداری 2 در این مقاله می خوانید

یک رژیم غذایی سالم حاوی ویتامین‌های لازم است. این ویتامین ا به بدن مواد مغذی لازم را می‌رساند.   ...

ویتامین های مهم برای بارداری 2

ویتامین B6 یا پیریدوکسین

ویتامین B6 یا پیریدوکسین به زنان باردار کمک می‌کند تا به بیماری صبحگاهی، حالت تهوع و استفراغ خود غلبه یابند. این ویتامین به تشکیل گلبول‌های قرمز، رشد مغز جنین در طول بارداری و بهبود سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند. ویتامین B6 یا پیریدوکسین در تخم‌مرغ، ماهی، جگر، دانه‌ی سویا، هویج، موز ... وجود دارد.

 

 

ویتامین B9 یا فولیک اسید یا فولات

ویتامین B9 از نقص‌های لوله‌ی اعصاب جلوگیری می‌کند. کمبود فولات باعث اختلالات در مادر و جنین می‌شود. کمبود فولات می‌تواند باعث کم‌خونی شده و علائمی مانند سردرد، تنگی نفس، ضعف، خستگی، تحریک‌پذیری و مشکل در تمرکز خواهد شد. فولیک اسید در سبزیجات سبز برگ مانند اسفناج یا غذاهای دیگر مانند بروکلی، قارچ‌ها، گل‌کلم، لوبیاها و ... وجود دارد. تقریباً 400 تا 600 میلی‌گرم از فولیک اسید برای زنان باردار نیاز است.

 

 

ویتامین B12

ویتامین B12 به رشد اعصاب کمک می‌کند. همچنین به ساخت گلبول‌های قرمز خون کمک خواهد کرد. کمبود این ویتامین در بارداری باعث مشکلات سلامت در هردو مادر و جنین خواهد شد. فراورده‌های لبنی مانند شیر و ماست بهترین منابع ویتامین B12 هستند. تقریباً 2 تا 6 میلی‌گرم از این ویتامین در طول بارداری نیاز است.

 

 

ویتامین C

ویتامین C کمک می‌کند ایمنی بدن زیاد شود. همچنین به جذب آهن در بدن کمک کرده و آنتی‌اکسیدانی است که مانع از آسیب بافت‌ها می‌شود. بروکلی، گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی و فلفل منابع این ویتامین هستند. تقریباً 80 تا 85  میلی‌گرم از این ویتامین برای زنان باردار نیاز است.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040