۳ خرداد ۱۳۹۷

راه هایی برای افزایش باروری

۳ خرداد ۱۳۹۷ 1721 بازدیدکننده 0 نظر
راه هایی برای افزایش باروری در این مقاله می خوانید

اگر قصد دارید بچه‌دار شوید این‌ها راه‌های ساده‌ای هستند که می‌توانند به شما کمک کنند.   ...

راه هایی برای افزایش باروری

خوب بخورید

خوردن غذای خوب احتمال بارداری را بالاتر می‌برد. مطمئن شوید پروتئین، آهن، روی، ویتامین C و ویتامین D را در رژیم غذایی خود بگنجانید. زیرا کمبود این مواد غذایی باعث طولانی شدن سیکل قاعدگی شده ( و ازاین‌رو احتمال تخمک‌گذاری کمتر است ) و خطر سقط‌جنین بیشتر خواهد شد. از پزشک خود در مورد مصرف مکمل‌های غذایی مولتی‌ویتامین مشورت بگیرید.

 

 

قبل از نوشیدن فکر کنید

مصرف الکل با کاهش توانایی بارداری همراه است. الکل روی سطح استروژن اثر گذاشته و می‌تواند با ایجاد تخمک تداخل داشته باشد. همچنین بهتر است زمان لقاح و در طول بارداری مصرف کافئین را کنار بگذارید. تحقیقات نشان داده‌اند کافئین روی سطح هورمون زنان اثر گذاشته و می‌تواند روی مدت‌زمانی که برای باردار شدن طول می‌کشد اثر بگذارد.

 

 

مراقب وزن خود باشید

جدا از خطرات دیگری که وزن زیاد برای سلامت دارد چربی زیاد بدن می‌تواند باعث تولید زیاد هورمون‌هایی شود که با تخمک‌گذاری در تداخل‌اند. شاید با وزن زیاد سیکل قاعدگی شما زیاد منظم نباشد، کمتر تخمک‌گذاری کنید و احتمال بارداری کمتر خواهد شد. از طرف دیگر چربی کم در بدن یعنی بدن نمی‌تواند هورمون کافی برای تخمک‌گذاری داشته و یا با وجود لقاح نمی‌تواند باردار شود. ورزش می‌تواند به وزن سالم کمک کند، تنها در آن زیاده‌روی نکنید.

 

 

از آفت‌کش‌ها دور باشید

بسیاری از سموم و آفت‌کش‌ها – مواد شیمیایی برای کشتن حشراتی که محصولات را آسیب می‌زنند – باروری در مردان را کاهش داده و می‌تواند با تداخل در عملکرد تخمدان‌ها و سیکل قاعدگی روی باروری خانم‌ها نیز اثرگذار باشد. خوردن میوه و سبزیجات دارای سموم می‌تواند روی تعداد اسپرم‌ها اثر بگذارد. این یعنی مردانی که از این مواد خوراکی تغذیه می‌کنند اسپرم کمتر و ناتوان‌تری دارند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040