۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۷

مراقبت از دندان های کودک

۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ 1582 بازدیدکننده 0 نظر
مراقبت از دندان های کودک در این مقاله می خوانید

شاید اهمیت دندان‌های شیری را ندانید. مراقبت از این دندان‌ها به اندازه‌ی دندان دائمی کودک اهمیت دارد.   ...

مراقبت از دندان های کودک

قبل از درآمدن دندان‌ها شروع کنید

حتی قبل از اینکه دندان نوزاد درآید شروع به تمیز کردن دهان او کنید. بعد از هر بار غذا خوردن با یک پارچه‌ی خیس و گرم یا یک تکه گاز استریل که دور انگشتتان پیچانده‌اید لثه‌های او را تمیز کنید. همچنین می‌توانید مسواک‌های انگشتی مخصوص را برای تمیز کردن غذای اضافی به کار ببرید.

 

 

بلافاصله شروع به مراقبت کنید

زمانی که دندان شروع به بیرون آمدن کرد باید مراقبت از آن را فوراً شروع کنید. بسیاری از والدین فکر می‌کنند این دندان‌ها چون موقت هستند اهمیت زیادی ندارند. اما این اولین دندان‌ها هستند که مانع درآمدن زودتر دندان‌های دائمی شده و به جویدن و حرف زدن کودک کمک می‌کنند. اگر درست از دندان‌ها مراقبت نشود ممکن است پوسیده‌شده و حتی باعث عفونت لثه شوند که می‌تواند روی سرعت رشد دندان‌های دائمی اثرگذار باشد.

 

 

پیشگیری از پوسیدگی

اولین علائم پوسیدگی در دندان کودک تغییر رنگ و تکه‌تکه شدن جزئی آن است. گذاشتن کودک در تخت با بطری شیر در دهان او عامل بدی برای بروز پوسیدگی می‌باشد. اجازه ندهید بطری شیر یا آبمیوه برای زمانی طولانی داخل دهان نوزاد بماند، خصوصاً اگر متوجه می‌شوید دیگر نمی‌خورد و تنها برای راحتی می‌خواهد در دهانش باشد.

 

 

استفاده از خمیردندان از دو سالگی

زمانی که دندان‌های کودک رشد کرد شروع به مسواک زدن کنید. می‌توانید از خمیردندان فلوراید به اندازه‌ی یک برنج روی مسواک زده و دو بار در روز دندان‌های کودک را مسواک بزنید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040