۹ اسفند ۱۳۹۶

نکات لازم برای ورزش در بارداری

۹ اسفند ۱۳۹۶ 1890 بازدیدکننده 0 نظر
نکات لازم برای ورزش در بارداری در این مقاله می خوانید

همه در بارداری به فکر سلامت خود و نوزاد داخل شکمشان هستند. برای این هدف باید ورزش‌های مناسب را در بارداری دنبال کنید. ...

نکات لازم برای ورزش در بارداری

ورزش چه فایده‌ای دارد؟

کاهش درد کمر

کمک به یبوست

کاهش خطر دیابت بارداری، پره اکلامپسی و احتمال سزارین

بهبود وزن گیری سالم

بهبود تناسب‌اندام و قدرت دستگاه قلبی عروقی

کمک به وزن گیری کودک پس از تولد

 

 

کدام ورزش‌ها مناسب‌اند؟

پیاده‌روی: پیاده‌روی ملایم ورزشی برای تمام بدن بوده و انجام آن برای مفاصل و ماهیچه‌ها ساده است.

 

شنا و ورزش‌های آبی: ورزش‌های آبی از ماهیچه‌های تمام بدن استفاده می‌کنند. آب وزن شما را حمایت کرده و مانع از آسیب به مفاصل و ماهیچه‌ها می‌شود. اگر دیدید پیاده‌روی به خاطر درد کمر برای شما دشوار است ورزش آبی راه خوبی برای حفظ فعالیت شماست.

 

دوچرخه ثابت: ازآنجایی‌که شکم در حال رشد شما می‌تواند روی تعادلتان اثر گذاشته و احتمال زمین خوردن را زیاد می‌کند یک دوچرخه‌ی استاندارد در طول بارداری می‌تواند خطرناک باشد. دوچرخه‌سواری روی دوچرخه‌های ثابت انتخاب بهتری است.

یوگا و پیلاتس متعادل: یوگا استرس را کاهش داده، انعطاف‌پذیری بدن را بهبود بخشیده و شما را به کشش و تمرکز بر تنفس تشویق می‌کند. کلاس‌های یوگا و پیلاتس مخصوص زنان باردار وجود دارد. این کلاس‌ها اغلب پوزیشن های مناسبی را یاد می‌دهند که باعث بهبود تعادل زن باردار می‌شود. شما باید از انجام پوزیشن هایی که نیاز به دراز کشیدن به پشت یا فشار دادن به پشت دارند برای زمانی طولانی اجتناب نمایید.

 

 

ورزش‌هایی که باید ترک کنید

ورزش‌های تماسی و ورزش‌هایی که شما را در خطر وارد آمدن ضربه به شکم قرار می‌دهند، مانند هاکی رو یخ، بوکس، فوتبال آمریکایی و بسکتبال.

 

غواصی

 

فعالیت‌هایی که ممکن است باعث افتادن شوند مانند اسکی روی یخ، اسکی روی آب، موج‌سواری، دوچرخه‌سواری در راه، ژیمناستیک و اسب‌سواری

 

یوگا یا پیلاتس در فضای گرم که باعث گرمازدگی شما شود

 

ورزش‌هایی که در ارتفاع زیاد هستند ( اگر محل زندگی شما ارتفاع زیادی ندارد )

 

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040