۱۹ بهمن ۱۳۹۶

چرا قلقلک دادن کودکان کار خوبی نیست

۱۹ بهمن ۱۳۹۶ 4207 بازدیدکننده 0 نظر
چرا قلقلک دادن کودکان کار خوبی نیست در این مقاله می خوانید

یکی از بازی‌هایی که با کودکان انجام می‌دهیم قلقلک دادن آن‌هاست. اما آیا با وجود خنده‌های کودک این کار برای او خوشایند است؟ ...

چرا قلقلک دادن کودکان کار خوبی نیست

خندیدن کودک دلیل لذت بردن او نیست

اینکه فردی که قلقلکش می‌دهید می‌خندد باعث می‌شود فکر کنید این کار برای او خوشایند است درحالی‌که می‌دانید با وجود خندیدن زیاد شما شاید این‌طور نباشد. کودک شاید با وجود نفرتش از این کار نتواند جلوی خنده‌اش را بگیرد. حتی اگر کودکتان خودش می‌خواهد قلقلکش دهید باز هم مشکلی وجود دارد. شاید پس از شروع کار شما نظر او تغییر کند ولی نتواند بگوید احساس ناراحتی می‌کند.

 

 

شاید به طور فیزیکی نتوانند بگویند بس کنید

زمانی که بدون اجازه‌ی کودک او را قلقلک می‌دهید حق او را زیر پا گذاشته‌اید. او این فرصت را  نداشته است تا بگوید این کار را بکنید یا نه. با وجودی که کودک این کار را دوست ندارد اما زمانی که او را قلقلک می‌دهید شاید نتواند بگوید تمامش کنید. دراین بین او از شدت خنده شاید به‌جایی رسیده است که حتی سخت نفس می‌کشد چه برسد به حرف زدن، اینطور نیست؟

 

 

برخی در بزرگ‌سالی دچار  مشکل می‌شوند

قلقلک دادن یک نفر می‌تواند باعث مشکلات روحی برای او شود. در بسیاری از موارد دیده شده است بزرگ‌سالانی که برای مشکلات روحی به مشاور مراجعه می‌کنند در زندگی کودکی خود بارها این کار برای آن‌ها تکرار شده و آسیب روحی دیده اند.

 

 

قلقلک نوعی احساس تسلط است

قلقلک دادن باعث از بین رفتن احساس قدرت در کودک می‌شود. کودک ممکن است از حالت خنده به گریه برود و ترس در او ایجاد شود. در این زمان این سوال در ذهن کودک ایجاد می‌شود که آیا قلقلک دادن نوعی حس تسلط است؟ زمانی که کودک را قلقلک می‌دهید مسلما قصد آزار دادن او را ندارید اما به این معنا نیست که نتیجه‌ی بدی نیز در پی نخواهد داشت.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040