۱۴ بهمن ۱۳۹۶

تاثیر ویتامین های قبل از بارداری بر بدن

۱۴ بهمن ۱۳۹۶ 2042 بازدیدکننده 0 نظر
تاثیر ویتامین های قبل از بارداری بر بدن در این مقاله می خوانید

یک رژیم غذایی سالم کلید بارداری سالم است. ویتامین‌های قبل از بارداری برای تأمین نیازهای غذایی زنان باردار تهیه‌شده‌اند. ...

تاثیر ویتامین های قبل از بارداری بر بدن

فولات برای کمک به نقص‌های هنگام تولد

یکی از مهم‌ترین مواد غذایی در ویتامین‌های قبل از تولد فولات نام دارد که با نام فولیک اسید یا ویتامین B9 نیز شناخته می‌شود. فولات به بدن کمک می‌کند تاDNA بسازد، عملکرد مغز را بهبود می‌بخشد و نقش مهمی در رشد سلول‌ها دارد. برای زنان باردار فولات می‌تواند به کاهش نقص‌های مربوط به مغز  و ستون فقرات در زمان تولد کمک کند.

 

 

سطح آهن بالا می‌رود

آهن یک ماده‌ی معدنی است که برای ساخت گلبول‌های قرمز خون که اکسیژن را به بدن حمل می‌کنند لازم است. کمبود آهن مشکل متداول زنان در سنین باروری است. کم‌خونی در دوران بارداری رواج بیشتری دارد زیرا نیاز بدن به آهن از 18 میلی‌گرم در روز به 27 میلی‌گرم تغییر می‌کند. زنان برای ساخت گلبول‌های قرمز بدن خود و جنین به آهن نیاز دارند تا بتوانند جفتی سالم داشته و از دست دادن خون در زمان تولد نوزاد را جبران کنند.

 

 

کلسیم برای ساخت استخوان‌های قوی در مادر و نوزاد

ویتامین‌های قبل از تولد دارای کلسیم نیز هستند، یک ماده‌ی معدنی مهم برای ساخت استخوان‌ها. کلسیم برای حفظ اعصاب، هورمون‌ها و کمک به تراکم ماهیچه‌ها استفاده می‌شود. اگر بدن کلسیم لازم برای نوزاد را نداشته باشد آن را از استخوان‌های مادر می‌گیرد. بنابراین دریافت کلسیم کافی به حفظ توده‌ی استخوانی شما کمک می‌کند.

 

 

 DHA برای بهبود قدرت مغز نوزاد

بسیاری از ویتامین‌های قبل از تولد دارای اسید چرب امگا3 به نام دوکوساهگزائنوئیک اسید یا DHA هستند. این چربی سالم برای رشد مغز و سیستم عصبی ضروری است. شصت درصد مغز را چربی ساخته و در نتیجه چربی برای کمک به رشد مغز کودک بسیار لازم است. منبع اصلی DHA ماهی‌های چرب است اما بسیاری از زنان به خاطر جیوه زیاد ماهی نمی‌خورند. کمبود دریافت اسیدهای چرب امگا 3 باعث کم بودن IQ، اوتیسم، تولد زودرس و ADHD خواهد شد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040