۲۵ دي ۱۳۹۶

زمان زایمان چه اتفاقی در بدن می افتد

۲۵ دي ۱۳۹۶ 1880 بازدیدکننده 0 نظر
زمان زایمان چه اتفاقی در بدن می افتد در این مقاله می خوانید

زایمان نوزاد یکی از عجیب‌ترین و البته دردناک‌ترین کارهایی است که بدن زن می‌تواند انجام دهد.  در این زمان بدن دچار تغییراتی خواهد شد. ...

زمان زایمان چه اتفاقی در بدن می افتد

پاره شدن کیسه آب

یک نشانه‌ی شروع زایمان پاره شدن کیسه‌ی آب است. درست مانند دیگر چیزهایی که در بدن زنان مختلف متفاوت است این اتفاق نیز شاید برای هرکس فرق داشته باشد. ممکن است شما تنها لکه دیده یا مقداری زیاد آب از بدنتان خارج شود. همچنین ممکن است این پارگی همراه با انقباضات بوده یا انقباضی نداشته باشید.

 

 

برطرف شدن خستگی و گرسنگی

شاید فکر کنید زایمان شما را بسیار گرسنه می‌کند. به‌هرحال تولد نوزاد نیازمند کار فیزیکی بسیار  زیادی است. اغلب افراد نگران این موضوع هستند که در طول زایمان نمی‌توانند چیزی بخورند و ضعف خواهند کرد اما باید بدانید در این زمان نه‌تنها چیزی نمی‌خورید لکه اصلاً میلی به خوردن نخواهید داشت.

 

 

دچار انقباض می‌شوید

انقباضات یکی از شناخته‌شده‌ترین بخش‌های فرایند زایمان است. زمانی که وارد زایمان می‌شوید انقباضات رحم شروع شده و نوزاد را به بیرون هل می‌دهد. این انقباضات دردناک هستند اما برای تولد نوزاد لازم‌اند. زمانی که انقباضات منظم شدند به یکدیگر نزدیک‌تر شده و شدت آن‌ها بیشتر می‌شود. این نشانه‌ی شروع  زایمان است.

 

 

دچار کمردرد می‌شوید

در حقیقت یکی از اولین علائم شروع انقباضات کمردرد است. ازآنجایی‌که رحم عضو بزرگی است انقباضات رحم شاید در کمر حس شده و این انقباضات از اولین علائم زایمان باشند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040