۱۹ دي ۱۳۹۶

چگونه ناخن های نوزاد را کوتاه کنیم

۱۹ دي ۱۳۹۶ 2405 بازدیدکننده 0 نظر
چگونه ناخن های نوزاد را کوتاه کنیم در این مقاله می خوانید

آمدن کودک جدید با کارهای تازه‌ی زیادی همراه است. شاید یکی از بزرگ‌ترین ترس‌های شما گرفتن ناخن کودک می‌باشد. ...

چگونه ناخن های نوزاد را کوتاه کنیم

چیزی که لازم دارید

یک فایل ناخن غیرفلزی یا یک قیچی کودک با لبه‌های گرد

 

 

روش کار

این راه‌حل شماست – تا زمانی که کودک می‌خوابد برای گرفتن ناخن‌های او صبر کنید تا حرکاتش به حداقل میزان برسد. خوب به خواب رفته است؟ عالی است. حالا می‌توانید کارتان را شروع کنید. پزشکان پیشنهاد می‌دهند در چند هفته‌ی ابتدایی تولد که ناخن‌ها بسیار نرم هستند تنها از فایل ناخن استفاده کنید. زمانی که برای استفاده از قیچی آماده بودید دست کودک را محکم در جای خود ثابت نگه‌دارید و به‌آرامی پشت ناخن او را کمی به سمت پایین هل دهید تا بالای انگشت را نبرید. مطابق با انحنای بالای انگشت قیچی را پیش ببرید. برای انگشت شصت مستقیم جلو بروید. در صورت نیاز کار را دوباره تکرار کنید. ناخن‌های کودک به‌سرعت رشد می‌کنند و شاید نیاز باشد چند بار در هفته ناخن‌های او را بگیرید.

 

 

نکته آخر

اگر تصادفاً انگشت کودک را کمی بریدید وحشت نکنید. تنها به‌آرامی روی محل را با یک دستمال تمیز  و بدون پرز فشار دهید تا خونریزی قطع شود.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040