۷ آذر ۱۳۹۶

اشتباهات والدین در اماده کردن میان وعده کودک

۷ آذر ۱۳۹۶ 2401 بازدیدکننده 0 نظر
اشتباهات والدین در اماده کردن میان وعده کودک در این مقاله می خوانید

کمبود زمان و ایده باعث می‌شود والدین همیشه غذاهایی یکسان برای کودکان خود بگذارند. این‌ها رایج‌ترین اشتباهات والدین هستند. ...

اشتباهات والدین در اماده کردن میان وعده کودک

نداشتن برنامه

اینکه در زمان کوتاه صبحگاه مرتباً بخواهید از کودک خود بپرسید چه چیزی برای تغذیه می‌خواهد تنها شما را گیج و ناامید خواهد کرد. بهتر است این کار را کنار گذاشته و در روز تعطیل برای تمام هفته‌ی کودک خود یک برنامه‌ی غذایی تهیه نمایید.

 

 

تمرکز روی یک وعده‌ی غذایی

یک بسته شیر، یک ظرف ماست و مقداری پنیر برای کودکتان می‌گذارید زیرا این‌ها را دوست دارد. اما زیاده‌روی در یک گروه غذایی به این معناست که به دیگر انتخاب‌های غذایی سالم بی توجهید.

 

 

کنترل دما

مسلماً شما هم دوست ندارید ماکارونی را سرد بخورید یا یک کاسه آناناس را گرم میل نمایید. چندین گام ساده برای حفظ دمای غذا و سرد نگه‌داشتن غذاهای خنک باعث می‌شود خوشمزه‌تر باشند. همچنین کنترل دما نه‌تنها برای طعم غذا اهمیت دارد بلکه به پیشگیری از آلودگی‌های باکتریایی نیز کمک می‌کند.

 

 

غذای زیاد

ریختن غذای زیاد اشتباهی در آماده کردن تغذیه برای کودک است که والدین زیادی مرتکب آن می‌شوند. وعده‌های غذایی بزرگ می‌توانند برای کودک مشکل‌ساز باشند، خصوصاً با زمان کم و حواس‌پرتی‌هایی مانند دوستان و صداهای اطراف. در نتیجه کودک شما زیاد غذا نخواهد خورد و این والدین را می‌ترساند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040