۲۴ آبان ۱۳۹۶

اشتباهات کنترل بارداری که از آن بی خبر هستید

۲۴ آبان ۱۳۹۶ 2455 بازدیدکننده 0 نظر
اشتباهات کنترل بارداری که از آن بی خبر هستید در این مقاله می خوانید

برخی از اشتباهات در پیشگیری از بارداری چیزهایی است که اغلب افراد درستی آن را باور دارند درحالی‌که اشتباه است. همه باید این باورهای نادرست را بدانند. ...

اشتباهات کنترل بارداری که از آن بی خبر هستید

زمان استراحت

حتماً شنیده‌اید استفاده از روش‌های کنترل بارداری برای چند سال و قطع آن زمانی که تصمیم به بارداری گرفته باشید برای سلامت شما خوب نیست. تمامی روش‌های کنترل بارداری در عرض 48 ساعت از سیستم بدن رفته و سلامت شما هیچ آسیبی نخواهد دید. تنها آمپول‌ها برای زمان بیشتری در بدن می‌مانند. در حقیقت هرچه شما بیشتر از روش‌های پیشگیری استفاده کنید از بیماری‌های زیادی جلوگیری خواهید کرد.

 

 

دقت در مصرف

برخی زنان مداوم قرص‌های خود را استفاده نکرده و این می‌تواند در صورت عدم استفاده از وسایلی مانند کاندوم باعث بارداری ناخواسته شود. بعلاوه باید بدانید برنامه‌ی خوردن قرص‌های شما چگونه است و با روش‌های اورژانسی نیز آشنایی داشته باشید.

 

 

استفاده از شیردهی برای پیشگیری

برای اینکه بتوانید با شیردهی پیشگیری داشته باشید باید زیاد شیر دهید. این روش تا زمانی که پریود نشده باشید مؤثر است و نهایتاً می‌تواند برای شش ماه استفاده شود. زنانی که دارای شرایط هستند تعداد کمی دارند. همراهی در شیر – سینه‌ی مادر و شیشه شیر – که زنان بسیاری آن را انجام می‌دهند نمی‌تواند باعث پیشگیری موفقی شود.

 

امتحان نکردن IUD

برخی زنان از امتحان کردن IUD هورمونی می‌ترسند. این نوع روش پیشگیری یکی از مؤثرترین راه‌ها بوده و می‌تواند در کنار آن میزان خونریزی و انقباضات قاعدگی را کاهش دهد. برای زنانی که هرروز فراموش می‌کنند قرص بخورند IUD راهی خوب برای پیشگیری از بارداری‌های ناخواسته است.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040