۱ مهر ۱۳۹۶

در مورد مدرسه با کودک خود صحبت کنید

۱ مهر ۱۳۹۶ 1985 بازدیدکننده 0 نظر
در مورد مدرسه با کودک خود صحبت کنید در این مقاله می خوانید

با شروع شدن فصل مدارس دغدغه ی والدین برای اوضاع درسی کودک زیاد می شود. بهتر است بتوانید به درستی با کودک خود صحبت کنید. ...

در مورد مدرسه با کودک خود صحبت کنید

اول خوش‌آمد، بعد سؤال

زمانی که درست بعد از رسیدن کودک خود از مدرسه از او در مورد درس و مدرسه سؤال می‌کنید او حالت دفاعی خواهد گرفت. اول فقط به او خوش‌آمد گفته و کمی در مورد چیزهای دیگر صحبت کنید تا مقداری خستگی او از بین برود. سپس موضوع را به درس بکشانید.

 

گوش دهید و ببینید چه پیش می‌آید

اغلب بعد از خوش‌آمد گویی به کودک نباید در مورد مدرسه سؤالی کرد. بهتر است همیشه کودک خود موضوع صحبت را پیش بکشد. گاهی بعد از شروع کردن تکالیف با او مکالمه‌ای شبیه به این داشته باشید: " می‌توانی اینترنت را برای من بیاوری. من به کمی اطلاعت در مورد میکروب‌ها نیاز دارم" این کار باعث صحبت در مورد کلاس علوم او  در آن روز می‌شود.

 

اول در مورد روز خودتان حرف بزنید

اغلب صحبت‌های عادی در مورد مدرسه بعدازاین پیش می‌آید که مادر یا پدر در مورد روز خود حرفی می‌زنند. شاید جوکی که کسی برای شما گفته است یا یک اخبار جالب بتواند محرکی برای شروع صحبت در مورد مدرسه باشد.

 

سؤالات مستقیم بپرسید

به‌جای اینکه بپرسید در مدرسه چکار کردی باید سؤالات خاصی از کودک خود بپرسید تا بتوانید به اطلاعاتی که می‌خواهید برسید. در مورد سؤالاتی مشابه نمونه‌های زیر فکر کنید:

آیا چیز خنده‌داری امروز در مدرسه اتفاق افتاد؟

بهترین اتفاق امروز در مدرسه چه بود؟

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040