۱۹ شهريور ۱۳۹۶

رژیم غذایی مناسب برای کودکان 2

۱۹ شهريور ۱۳۹۶ 1969 بازدیدکننده 0 نظر
رژیم غذایی مناسب برای کودکان 2 در این مقاله می خوانید

اگر به تغذیه‌ی کودک خود اهمیت می‌دهید باید بدانید چگونه او را با خوراکی‌های سالم آشنا کرده و  چه رژیمی را دنبال کنید. ...

رژیم غذایی مناسب برای کودکان 2

پروتئین‌های مناسب کودک

تغذیه کودک

برخی کودکان خوراکی‌هایی که پروتئین زیاد دارند را نمی‌خورند و بیشتر میوه‌ها و کربوهیدرات‌ها را ترجیح می‌دهند. مادران نباید نگران این موضوع باشند، آن‌ها فکر می‌کنند پروتئین برای سلامت کودک اهمیت زیادی دارد. اگرچه پروتئین برای ساخت بافت‌های جدید اهمیت دارد اما کودکان بیشتر از بزرگ‌سالان به کربوهیدرات و چربی نیاز دارند. بنابراین اگر در رشد کودک شما مشکلی وجود ندارد او را در صورت دوست‌نداشتن پروتئین به خوردن آن مجبور نکنید.

 

صحبت در مورد شیر

تغذیه کودک

افراد زیادی دچار مقاومت به لاکتوز هستند و پس از خوردن شیر اغلب احساس ناراحتی می‌کنند. شیر در کنار پروتئین مقدار زیادی چربی و کالری برای کودک تأمین می‌کند که برای رشد او لازم است. اگر کودک شما با شیر مشکلی ندارد شیر منبع خوبی از مواد مغذی برای اوست. بر اساس تحمل و شرایط بدنی کودک خود هر نوع شیری که برای او مناسب را به او بدهید.

 

قوانین غذایی را کنار بگذارید

تغذیه کودک

برخلاف باور بسیاری از افراد برای غذا باید محدودیت‌ها را کنار گذاشت. این یعنی با شکلات، چیپس یا کیک‌ها زیاد مخالفت نکنید. اینکه کودک شما ارتباط خوبی با غذاهای سالم برقرار کند اهمیت بیشتری دارد تا اینکه فقط غذاهای سالم بخورد. به‌جای محدود کردن برای او قوانین غذایی و راهنمایی بگذارید.

 

کمال‌گرا نباشید

تغذیه کودک

رژیم‌های غذایی کودک شما نباید کاملاً سالم باشد. این یعنی می‌توانید گاهی با کودکتان در مورد انتخاب‌های غذایی موردعلاقه‌ی او صحبت کنید. شکلات، کلوچه و ... می‌توانند انتخاب‌های لذیذی برای او باشند. به او بگویید من هم از خوردن این خوراکی‌ها لذت می‌برم و واقعاً خوشمزه هستند اما این‌ها غذاهایی نیستند که تو بخواهی همیشه بخوری زیرا این خوراکی‌ها زیاد سالم نخواهند بود.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040