۲۷ دي ۱۳۹۵

نکاتی برای کاهش وزن زمان شیردهی

۲۷ دي ۱۳۹۵ 2663 بازدیدکننده 0 نظر
نکاتی برای کاهش وزن زمان شیردهی در این مقاله می خوانید

این قوانین پایه‌ای به شما کمک می‌کنند تا پس از زایمان در کنار داشتن شیر کافی برای نوزاد جدیدتان، کاهش وزن موفقی داشته باشید. ...

نکاتی برای کاهش وزن زمان شیردهی

وعده‌های غذایی و میان وعده‌های متعادلی مصرف داشته باشید. نوزادان تازه متولد شده اغلب هر سه تا چهار ساعت به شیر نیاز دارند و این یعنی بدن شما از انرژی خود برای تولید شیر استفاده خواهد کرد.

 

کاهش وزن پس از زایمان

آب زیاد بنوشید. 50 درصد از شیر مادر را آب تشکیل داده است و آب بخش مهمی در فرایند سوخت‌وساز بدن خواهد بود. سعی کنید روزانه حداقل هشت لیوان آب بنوشید تا بدنتان به اندازه‌ی کافی آب داشته باشد.

 

کاهش وزن پس از زایمان

گرسنگی راهی است که بدن می‌خواهد شما بدانید نیاز به انرژی بیشتری دارد. هیچ‌گاه به این نشانه‌ها بی‌توجه نباشید، حتی اگر کمی قبل چیزی خورده‌اید. اگر یک یا دو ساعت بعد از خوردن گرسنه می‌شوید باید بدانید وعده‌ی غذای شما به اندازه‌ی کافی متعادل و مناسب نبوده است. حتماً پروتئین یا چربی را در وعده‌ی غذایی‌تان بگنجانید و خواهید دید چگونه الگوی غذایی شما تغییر کرده و برای زمان بیشتری سیر  خواهید بود.

 

کاهش وزن پس از زایمان

پس از آنکه پزشکتان به شما اجازه‌ی ورزش کردن داد باید کمی فعالیت فیزیکی را در برنامه‌ی کاهش وزن پس از زایمان خود بگنجانید. یک برنامه‌ی تناسب‌اندام برای خود داشته باشید و به‌تدریج بر شدت و طول زمان آن بیفزایید. شما باید هردو تمرینات قدرتی و قلبی عروقی که تمرکز روی قسمت میانی بدن دارند را در این برنامه اضافه کنید.  

 

کاهش وزن پس از زایمان

به یاد داشته باشید شما به تدریج در طول 40 هفته وزن اضافه کرده‌اید. این یعنی نباید انتظار داشته باشید یک شبه وزن کم کنید. هیچ کار عجیبی برای کاهش وزن سریع‌تر انجام ندهید. به جای آن عادات غذایی سالم و برنامه‌ی ورزشی مناسبی برای خود آماده کنید که به شما اجازه می‌دهد بدون رژیم‌های سخت یک کاهش وزن سالم داشته باشید.

 

کاهش وزن پس از زایمان

اگر ورزش می‌کنید یا بیشتر روز را مشغول رسیدگی به کارهای خانه و فرزندانتان هستید شاید نیاز به کالری بیشتری داشته باشید. بیشتر اوقات گرسنگی به شما کمک می‌کند نیاز زیاد شده‌ی بدن در زمان کار را تأمین کنید.تا زمانی که به نشانه‌های بدن توجه دارید و به اندازه‌ی کافی می‌خورید به نیازهای بدن خود پاسخ می‌دهید.

 

کاهش وزن پس از زایمان

اگر می‌خواهید به وزنی کمتر از دوران قبل از بارداری برسید بدانید بدن شاید نتواند با آن کنار بیاید. اگر قبل از بارداری کاهش وزن برای شما سخت بوده است شاید با از دست دادن وزن بیشتر و تأمین شیر کافی مشکلی نداشته باشید. به جای تمرکز روی کاهش وزن بیشتر سعی کنید به وزن قبل از بارداری خود با موفقیت برسید و تمرکز خود را روی تمرینات قدرتی قرار دهید تا قدرت و تراکم ماهیچه در بدنتان را افزایش دهید.

 

کاهش وزن پس از زایمان

باید به یاد داشته باشید در این مرحله‌ی پس از زایمان استرس می‌تواند تأثیری منفی روی کاهش وزن شما داشته باشد. واکنش مکانیسم بدن در زمان درک خطر ایجاد شده برای آن " جنگ یا گریز " خواهد بود که این کار را با آزاد کردن کورتیزول یا آدرنالین انجام می‌دهد تا به ضربان قلب سرعت دهد، هضم غذا را آهسته کند، خون را به ماهیچه‌های اصلی برساند و از آن سیستم هضم غذا دور شود. اگر در وعده‌های غذایی اصلی خود کوتاهی کنید، استرس زیاد باشید یا کم بخوابید تلاش‌های شما برای کاهش وزن با شکست مواجه خواهد شد.

 

کاهش وزن پس از زایمان

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040