۱۵ شهريور ۱۳۹۵

بهبود پس از سزارین و علائم هشداردهنده

۱۵ شهريور ۱۳۹۵ 2500 بازدیدکننده 0 نظر
بهبود پس از سزارین و علائم هشداردهنده در این مقاله می خوانید

پس از تولد نوزاد شما با سزارین علائم هشداردهنده‌ای وجود دارند که نیازمند رسیدگی سریع هستند. اگر هر یک از علائم زیر را دیدید با پزشک خود تماس بگیرید. ...

بهبود پس از سزارین و علائم هشداردهنده

داشتن تب  پس از سزارین

علائم هشداردهنده پس از سزارین

کمی بالاتر بودن دمای بدن می‌تواند عادی باشد اما اگر دمای بدنتان بالاتر از 43 درجه‌ی سانتی‌گراد رفت یا تب با درجه‌ی پایین دارید که بیش از 24 ساعت  ادامه یافته است بهتر است پزشکتان را  مطلع سازید.

 

زخمتان ترشح دارد

گاهی از زخم شما خون یا چرک ترشح می‌شود. شما باید مراقب این ترشحات باشید. با وجودی که اغلب آن‌ها پس از جراحی می‌توانند عادی باشند اما بگذارید در مورد عادی بودن یا نبودن آن پزشکتان نظر دهد.

 

دردی که بدتر شده یا رفع نمی‌شود

علائم هشداردهنده پس از سزارین

درد بخشی از فرآیند بهبود پس از زایمان است اما درد شما برطرف خواهد شد. اگر در محل بخیه یا هر جای  دیگری دردی دارید که متوقف نشده یا با گذشت زمان بهتر نمی‌شود حتماً نزد پزشک بروید. اگر با وجود خوردن مسکن باز هم درد زیاد می‌شود  فوراً با پزشک تماس بگیرید.

 

تنفس مشکل

علائم هشداردهنده پس از سزارین

شاید در ابتدا کمی ورم داشته و نفس عمیق کشیدن برای شما سخت باشد اما اگر این حالت برای شما باقی ماند یا بدتر شد باید با پزشکتان تماس بگیرید. شما پس از سزارین در خطر بیشتری برای مشکلات تنفسی هستید.

 

خونریزی

خونریزی واژینال پس از سزارین عادی است. این خون برای جفتی است که به رحم شما متصل بوده است. همه‌ی مادران باید اجازه دهند محل آن درمان شود. با این وجود صحبت زمانی است که خونریزی بسیار شدید است. اگر هر یک یا دو ساعت باید پد خود را عوض کنید خونریزی‌تان زیاد است. اگر اصلاً خونریزی ندارید یا خونریزی شما اصلاً قطع نمی‌شود بهتر است نزد پزشک بروید. گاهی یک تکه از جفت در رحم مانده و باعث این مشکل شده است.

 

هر چیزی که شما را نگران کرده است

علائم هشداردهنده پس از سزارین

این لیست پایان همه چیز نیست – تنها نکات هشداردهنده‌ی کوچکی هستند. اگر هرگونه علائم دیگری داشتید که شما را نگران کرده است با پزشکتان تماس بگیرید. آن‌ها برای همین در کنار شما هستند. تا زمان ملاقات بعدی با پزشک نگران نباشید و فوراً تماس بگیرید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040