۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵

چرا کودک شما چوب های تختش را می جود

۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ 2238 بازدیدکننده 0 نظر
چرا کودک شما چوب های تختش را می جود در این مقاله می خوانید

کودکان عادت دارند همه‌چیز را در دهان خود کرده و بجوند. اما اگر این رفتار در کودک شما بیش‌ازحد دیده می‌شود ممکن است دلیلی داشته باشد که باید به آن دقت بیشتری کرد. ...

چرا کودک شما چوب های تختش را می جود

دندان درآوردن

علت جویدن اشیا در کودکان

کودک در هر زمان بین سه‌ماهگی تا 3 سالگی ممکن است دندان درآورد. در طی این زمان کودک شما علاقه‌ی بیشتری به جویدن هر چیزی از خود نشان می‌دهد و این عادی است زیرا می‌خواهد به بیرون آمدن دندان تازه از لثه کمک کند. برای جلوگیری از جویده شدن لبه‌های تخت توسط کودک بهتر است از چیز دیگری استفاده کنید، مانند حوله‌ای که برای 30 دقیقه داخل فریزر گذاشته بودید.

 

نگرانی

علت جویدن اشیا در کودکان

جویدن زیاد اشیا می‌تواند نشانه‌ای از استرس و نگرانی در کودک باشد. جویدن اشیا به‌تنهایی دلیل مشخصی بر نگرانی نیست. اما اگر کودک در کنار جویدن چیزهایی مانند گهواره، انگشتان و .. علائم دیگری از نگرانی نیز از خود نشان می‌دهد شاید بهتر است کمی بیشتر به این قضیه رسیدگی کنید. نگرانی در کودکان بیشتر از پرسیدن از آن‌ها، با دیدن رفتارشان قابل‌تشخیص است.

 

اختلال پردازش حسی یا SID

علت جویدن اشیا در کودکان

اختلال پردازش حسی وضعیتی است که در آن درک حسی کودک از جهان متفاوت از هم سن و سالان اوست. کودک شما شاید نسبت به حس لامسه، مزه، صداها یا اشیا درک بیشتر یا کمتری داشته باشد. این اختلال باعث بروز رفتارهایی مانند جویدن زیاد وسایل، لباس یا اعضای بدن می‌شود.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040