۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵

اطلاعاتی جالب برای زنان باردار

۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ 3217 بازدیدکننده 0 نظر
اطلاعاتی جالب برای زنان باردار در این مقاله می خوانید

در این مقاله نکاتی آورده شده است که برای داشتن بارداری سالم و آمادگی برای زایمان باید با آن آشنا باشید. ...

اطلاعاتی جالب برای زنان باردار

پزشکتان همراه شماست

مراقبت های بارداری

زمانی که شما پزشکی برای خود انتخاب می‌کنید درواقع فردی را انتخاب کرده‌اید تا به شما اطلاعات و خدمات لازم را بدهد. شما باید در طول بارداری اطلاعات کامل داشته باشید و پزشکتان باید به شما راهنمایی‌های لازم را بکند. با اطلاعات صحیح و جامع بارداری و زایمان سالمی برای هردو مادر و فرزند در پیش خواهد بود.

 

به عقب افتادن عادت ماهانه زیاد اعتماد نکنید

تست بارداری

به‌جای آنکه به‌محض عقب افتادن عادت ماهانه‌ی خود سریعاً وقت دکتر بگیرید بهتر است اول از داروخانه تست‌های بارداری خانگی تهیه کنید. سپس برای تأیید نتایج و درک شرایط فعلی خود نزد پزشک بروید. اگر عادات ماهانه‌ی شما نامنظم است شاید آن‌طور که فکر می‌کنید نبوده و باردار نباشید.

 

بارداری عادی است

مراقبت های بارداری

بارداری شاید اولین مورد در زندگی شما باشد که برای موضوعی کاملاً عادی نزد پزشک می‌روید. باوجودی که اغلب به بارداری به‌عنوان شرایطی سخت نگاه می‌شود که نیاز به مداخله‌ی زیادی در آن است اما به یاد داشته باشید که بدن شما کاملاً برای این شرایط آماده‌شده است.

 

شما نیاز به دو سونوگرافی دارید

سونوگرافی در بارداری

دیدن کودکتان برای شما هیجان‌انگیز است و می‌تواند خیالتان را راحت کند اما حقیقت این است که شما تنها دو بار در تمام بارداری نیاز به اسکن‌های فراصوت دارید. اولین اسکن اغلب بین هفته‌ی 11 و 12 همراه با یک تست خون انجام می‌شود. دومین اسکن در هفته‌ی 18 تا 21 بارداری برای بررسی ساختمان بدن نوزاد است.

 

برنامه‌ی زایمان شما شاید دقیق پیش نرود

آمادگی برای زایمان

داشتن یک برنامه و آماده بودن برای زایمان می‌تواند ایده‌ی خوبی باشد و به دکترتان نشان دهد که شما آمادگی دارید. همچنین می‌توانید برای مدیریت زایمان  و بهتر پیش رفتن اوضاع از برخی وسایل کمک بگیرید. اما هنوز هم چیزهای زیادی وجود دارد که از آن بی‌اطلاعید. برای مثال شما نمی‌دانید دردتان چطور خواهد بود، چطور زایمان پیش می‌رود و نوزادتان چگونه با زایمان برخورد می‌کند.

 

گذشتن از روز زایمان به معنای دیر شدن نیست

دیر شدن زایمان

بسیاری از زنان با گذشتن از هفته‌ی چهل به این نتیجه می‌رسند که برای زایمان دیر شده است اما تاریخ زایمان حقیقتاً تاریخی حدودی است. درواقع تنها 5 درصد از مادران در همان روز پیش‌بینی‌شده زایمان می‌کنند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040