۱۷ اسفند ۱۳۹۴

فواید بی نظیر ورزش در دوران بارداری

۱۷ اسفند ۱۳۹۴ 2873 بازدیدکننده 0 نظر
فواید بی نظیر ورزش در دوران بارداری در این مقاله می خوانید

آیا ورزش برای شما مانند یک کار اجباری به نظر می‌رسد؟ در اینجا هفت دلیلی که شما واقعاً نیاز به ورزش دارید آورده شده‌اند. با خواندن این دلایل به ورزش علاقه‌مند خواهید شد. ...

فواید بی نظیر ورزش در دوران بارداری

افزایش انرژی

 ورزش در بارداری

بارداری می‌تواند انرژی شما را کم کند اما ورزش‌های منظم به شما کمک می‌کند تا بر اساس برنامه‌ی خود بتوانید کارهای روزانه‌ی خود را انجام دهید. ورزش سیستم قلبی عروقی را تقویت می‌کند پس به‌راحتی خسته نمی‌شوید. با ماهیچه‌هایی که قوی هستند شما نیاز به تلاش برای شرکت در هر فعالیتی دارید، چه خرید از مغازه یا نشستن در جلسه‌ی اداری.

 

بهتر بخوابید

 ورزش در بارداری

زمانی که وزنی اضافی در شکم خود دارید پیدا کردن حالت راحتی برای خواب می‌تواند واقعاً مشکل بزرگی برای شما باشد. اما ورزش کمک می‌کند انرژی بدن شما تخلیه شود و به حدی خسته شوید که بتوانید راحت‌تر بخوابید.

 

کاهش مشکلات بارداری

 ورزش در بارداری

ورزش منظم عضلات شما را قوی و کشیده می‌کند که این شرایط به بدن کمک می‌کند تا با دردهای زمان بارداری بهتر کنار بیاید. کشش کمردرد را آرام کرده، پیاده‌روی گردش خون را بهبود بخشیده و شنا می‌تواند ماهیچه‌های شکمی را قوی کند.

 

آمادگی برای زایمان

 ورزش در بارداری

هرچه وضعیت بدنی شما بهتر باشد زایمان شما راحت‌تر و زمان آن کوتاه‌تر است. زایمان مانند شرکت در یک ماراتن است که نیاز به تمرکز، استقامت و تصمیم راسخ دارد. تمرین برای زایمان با ورزش می‌تواند زایمان را ساده کرده و حتی زمان به دنیا آمدن نوزاد را کوتاه‌تر کند.

 

کاهش استرس و افزایش جرات

 ورزش در بارداری

بچه‌دار شدن تجربه‌ای مهم است که زندگی شما را تغییر داده و می‌تواند باعث شود احساس خستگی، نگرانی و درهم شکستن داشته باشید. در تحقیقات نشان داده‌شده‌اند ورزش سطح سرتونین را بالا می‌برد، ماده‌ی شیمیایی مغز که مرتبط با حالت روحی است و جرات شما را زیاد می‌کند.  

 

بهبود تصویر ذهنی از خود

 ورزش در بارداری

دیدن زیاد شدن ارقام روی ترازو و دیدن اعدادی که تابه‌حال ندیده بودید می‌تواند بسیار مأیوس‌کننده باشد. فعال ماندن به شما کمک می‌کند حس بهتری از خود داشته باشید و شانس افزایش وزن سالم را بهبود می‌بخشد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040