۲۲ دي ۱۳۹۴

ویتامین های لازم پس از زایمان

۲۲ دي ۱۳۹۴ 4191 بازدیدکننده 0 نظر
ویتامین های لازم پس از زایمان در این مقاله می خوانید

مکمل‌های دارای ویتامین‌های پس از زایمان مفیدند. این ویتامین‌ها به بهبود تأثیرات فیزیکی و فیزیولوژیکی ناشی از بارداری کمک می‌کنند.همچنین برای نوزاد شما نیز خوب هستند. ...

ویتامین های لازم پس از زایمان

اسیدهای چرب امگا3

تغذیه در شیردهی

برخی زنان پس از تولد نوزاد جدید از افسردگی پس از زایمان رنج می‌برند. میان کمبود اسیدهای چرب امگا3 و افسردگی پس از زایمان ارتباط وجود دارد. دوکوزاهگزانوئیک اسید یا DHA یکی از موثرترین اسیدهای چرب امگا3 است. DHA به تولید شیر کمک کرده و برای رشد مغز، چشم و سیستم عصبی مرکزی نوزاد مفید است.این ماده از طریق شیر مادر به نوزاد منتقل می‌شود. روزانه 300 میلی‌گرم از امگا3 دریافت کنید.

 

ویتامین B9

تغذیه در شیردهی

در طول بارداری برای زنان ویتامین B9 یا فولیک اسید تجویز می‌شود تا به رشد دستگاه عصبی نوزاد کمک کند اما مادران شیرده نیز می‌توانند مصرف این ویتامین مهم را ادامه دهند تا آن را به کودک خود منتقل نمایند. فولیک اسید علائم افسردگی پس از زایمان را نیز تسکین می‌دهد. مادران شیرده بهتر است روزانه 500 میکروگرم فولیک اسید دریافت کنند.

 

مکمل‌های روی

تغذیه در شیردهی

روی ماده‌ی معدنی ضروری برای پشتیبانی از دستگاه ایمنی بدن است و به حفاظت از نوزاد در مقابل آسیب‌های رادیکال‌های آزاد کمک می‌کند. بارداری بر جذب روی در بدن اثر می‌گذارد بنابراین کسانی که به تازگی مادر شده‌اند اغلب کمبود روی دارند. مادرانی که از مکمل‌های روی  استفاده می‌کنند اغلب انرژی بیشتری دارند و نوزاد آن‌ها کمتر یا قولنج یا کولیک های نوزادی دچار می‌شود. اگر به کودک شیر می‌دهید روزانه حداقل 18 میلی‌گرم روی دریافت کنید، چه به شکل ویتامین یا از طریق رژیم غذایی با تخم‌مرغ، گوشت، آرد و جو.

 

کلسیم

تغذیه در شیردهی

زنان اغلب کمی پس از شیر دادن تراکم استخوان خود را از دست می‌دهند.مادران شیرده باید روزانه 1000 میلی‌گرم کلسیم دریافت کنند تا از سلامت استخوان حمایت کرده و برای رشد کودک آن‌ها مناسب باشد. لبنیات، سبزیجات خام، بادام و فندق کلسیم زیادی دارند اما اگر نمی‌توانید نیاز روزانه‌ی خود را از طریق رژیم غذایی دریافت کنید باید با غذاهای غنی از کلسیم  نیازتان را برآورده کنید، خوراکی‌هایی مانند آب پرتقال یا مکمل‌های دارویی.

 

ویتامین A

تغذیه در شیردهی

ویتامین A به سلامت پوست،  دندان، اسکلت و نرم شدن بافت‌ها کمک کرده و برای دید شما مفید است. نیاز به این ویتامین در کسانی که به تازگی مادر شده‌اند 1300 میکروگرم در روز است. زنانی که شیر می‌دهند بیشتر شاهد کمبود این ویتامین هستند زیرا از طریق شیرشان به نوزاد منتقل می‌شود. شما باید بتوانید بیشتر نیاز روزانه‌ی خود را با خوردن هویج، سبزیجات، ماهی و گوشت تأمین کنید. اما اگر متوجه شدید هنوز هم کمبود ویتامین‌دارید باید از قرص‌های مکمل استفاده کنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040