۲۴ مرداد ۱۳۹۴

بارداری: هفته 37 تا 40

۲۴ مرداد ۱۳۹۴ 2973 بازدیدکننده 0 نظر
بارداری: هفته 37 تا 40 در این مقاله می خوانید

آشنایی با مراحل رشد نوزاد و هفته ی 37 تا 40 بارداری. ...

بارداری: هفته 37 تا 40

در هفته‌ی 37 بارداری شما کامل در نظر گرفته می‌شود.

روده ( سیستم گوارشی ) کودک شما حالا دارای مامیزه یا مکونیوم مدفوعی است، یک ماده‌ی سبزرنگ که اولین مدفوع کودک پس از تولد او را می‌سازد. شاید این ماده دارای کمی لانگو ( موهای نرم ) نیز باشد که در دوران قبل در بارداری بدن کودک را پوشانده بودند.

 

هفته 37 بارداری

هفته 37

 

اگر کودک شما در حین زایمان مدفوع کند، که این اتفاق می‌تواند گاهی رخ دهد، مایع آمنیوتیک دارای مکونیوم خواهد بود. در این موارد شاید پزشک شما لازم بداند نوزاد را از نزدیک تحت نظر داشته باشد و روی این موضوع تأکید نماید.

 

هفته 38 بارداری

هفته 38

 

در هفته‌های آخر گاهی قبل از تولد سر نوزاد در لگن شما به سمت پایین حرکت می‌کند. زمانی که این اتفاق رخ می‌دهد حس می‌کنید برجستگی روی شما شکم کمی به سمت پایین آمده است. گاهی تا زمان زایمان این اتفاق نمی‌افتد.

میانگین وزن نوزاد حالا 3 تا 4 کیلوگرم است.

هفته 39 بارداری

هفته 39

 

موهای لانگو که روی بدن نوزاد شما را پوشانده بودند حالا کاملاً از بین رفته‌اند. بااین‌حال ممکن است در زمان تولد تکه‌های کوچکی از مو روی بدن نوزاد باقی‌مانده باشد.

به دلیل هورمون‌هایی موجود در بدن نوزاد، ممکن است در زمان تولد آلت تناسلی او متورم باشد اما با گذشت کمی زمان به حالت عادی بازمی‌گردد.

 

هفته 40 بارداری

هفته 40

 

کودک شما آماده‌ی تولد است و در چند هفته‌ی بعد شما او را خواهید دید.

 

بدن شما در هفته‌ی 37 تا 40

اواخر بارداری

زمانی که در حدود هفته‌ی 37 بارداری هستید اگر این اولین بارداری شماست شاید با حرکت کودک به سمت پایین و آماده شدن او برای تولد بیشتر احساس راحتی کنید، البته ممکن است در زیر شکم احساس درد داشته باشید. اگر این اولین بارداری شما نیست شاید تا زمان زایمان کودک پایین نیاید.

زایمان بیشتر زنان بین هفته‌ی 38 تا 42 است. اگر زایمان تا هفته‌ی 41 انجام نشد پزشک شما باید اطلاعاتی در مورد انتخاب‌های پیش رو در اختیار شما قرار دهد.

اگر هر زمان در مورد سلامت کودک خود نگران شدید و یا نشانه‌های زایمان را حس کردید حتماً با بیمارستان یا پزشک خود تماس بگیرید.

 

علائم هشداردهنده در اواخر بارداری

علائم هشداردهنده در بارداری

خونریزی واژنی

خونریزی از واژن شاید نشانه‌ای از یک مشکل جدی باشد، بنابراین حتماً با پزشک تماس بگیرید.

 

فشارخون بالا و پره اکلامپسی

فشارخون بالا و وجود پروتئین در ادرار نشانه‌های پره اکلامپسی هستند که در صورت عدم درمان می‌تواند کشنده باشد.

 

خارش شدید

خارش شدید در هر مرحله از بارداری می‌تواند نشانه‌ای از اختلال نادر کبدی در زنان باردار باشد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040