۱۴ مرداد ۱۳۹۴

واکسن آنفولانزا در بارداری

۱۴ مرداد ۱۳۹۴ 3228 بازدیدکننده 0 نظر
واکسن آنفولانزا در بارداری در این مقاله می خوانید

اغلب به زنان باردار توصیه می شود در هر مرحله از بارداری که هستند حتما از واکسن آنفولانزا استفاده کنند. ...

واکسن آنفولانزا در بارداری

چرا واکسن آنفولانزا به زنان باردار توصیه می‌شود؟

واکسن آنفولانزا برای زنان باردار

واکسن آنفولانزا از هر دو مادر و کودک محافظت می‌کند. احتمال بروز مشکلات جدی‌تر براثر ابتلا به آنفولانزا در زنان بارداری بیشتر است ، خصوصاً در مراحل آخر بارداری. یکی از رایج‌ترین مشکلات ناشی از آنفولانزا برونشیت است، عفونت در قفسه‌ی سینه که می‌تواند مشکلی جدی شده و درنهایت تبدیل به ذات‌الریه شود. مشکلات دیگر زیاد رایج نیستند و عبارت‌اند از:

عفونت گوش میانی

عفونت خونی که سبب افت شدید فشارخون می‌شود

مننژیت یا عفونت در مغز و ستون فقرات

آنسفالیت یا التهاب در مغز

اگر در زمان بارداری به آنفولانزا مبتلا شوید شاید به این معنا باشد که کودک شما قبل از موعد به دنیا آمده با در زمان تولد وزن کمی دارد. همچنین ممکن است موجب زایمان نوزاد مرده یا مرگ کودک در چند هفته‌ی اول شود.  

 

آیا واکسن آنفولانزا در بارداری بی‌خطر است؟

واکسن آنفولانزا

بله.تحقیقات نشان می‌دهند واکسن آنفولانزا در هر مرحله از بارداری خطری ندارد، از هفته‌ی اول بارداری تا زمان زایمان. واکسن خطری برای مادر یا کودک نخواهد داشت.

زنانی که در طی بارداری از این واکسن استفاده می‌کنند حتی در چند ماه اول زندگی کودک به‌نوعی از سلامت کودک خود محافظت کرده‌اند. همچنین در زنان شیرده نیز واکسن آنفولانزا خطری برای مادر یا نوزاد نخواهد داشت.

 

چه زمان باید از واکسن آنفولانزا استفاده کرد؟

خطر واکسن آنفولانزا در بارداری

اگر شما شرایط دریافت واکسن آنفولانزا را دارید حتماً در اولین موقعیت ممکن این کار را انجام دهید، درنتیجه در فصل زمستان که ویروس‌ها در هوا می‌چرخند شما محافظت می‌شوید. اگر کمی پس از فصل آنفولانزا متوجه شدید باردارید نگران نباشید، شما هنوز هم می‌توانید واکسن بزنید.

 

اگر سال قبل واکسن زده‌اید آیا نیاز به تجدید آن است؟

بله زیرا ویروس‌های آنفولانزا هرسال تغییر می‌کنند. این یعنی شاید آنفولانزا امسال متفاوت از سال قبل باشد.

 

آیا واکسن آنفولانزا موجب ابتلا به آنفولانزا خواهد شد؟

واکسن آنفولانزا و بارداری

خیر. واکسن هیچ ویروس زنده‌ای ندارد بنابراین نمی‌تواند باعث آنفولانزا شود. برخی افراد در چند روز اول دچار تب خفیف و کمی بدن‌درد می‌شوند. شاید در محل تزریق واکسن کمی حس درد داشته باشید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040