۵ مرداد ۱۳۹۴

5 قانون نظافتی که باید به کودک خود آموزش دهید

۵ مرداد ۱۳۹۴ 2686 بازدیدکننده 0 نظر
5 قانون نظافتی که باید به کودک خود آموزش دهید در این مقاله می خوانید

کودکان منبع شلوغی در خانه هستند، بنابراین برای جلوگیری از این به‌هم‌ریختگی و حتی آماده کردن کودک برای زندگی آینده‌ی خود چه می‌توان کرد؟ ...

5 قانون نظافتی که باید به کودک خود آموزش دهید

همیشه برای او مثال خوبی باشید

آموزش نظافت به کودکان

عادت مرتب بودن و تمیزی چیزی است که کودکان می‌بینند و یاد می‌گیرند. هر زمان که حس کردید کودک شما به‌اندازه‌ی کافی بزرگ‌شده است تا بتواند این مسائل را درک کند برای او مثال‌هایی بزنید مثلاً بگویید " مامان هرروز اسباب‌بازی‌ها را مرتب می‌کند زیرا با این کار پای من روی آن‌ها نمی‌رود و خراب نمی‌شوند "

 

به آن‌ها یاد دهید درست مثل ما، وسایل نیز خانه دارند

آموزش نظافت به کودکان

" هرچیزی خانه‌ای دارد و با دانستن خانه‌ی آن‌ها هربار پس از استفاده راحت و سریع می‌توانید آن‌ها را در جای خود قرار دهید. " در سن مناسب می‌توان برای وسایل برچسب‌گذاری کرد تا به کودک در پیدا کردن جای آن کمک کرده و در کنار آن مهارت خواندن او را تقویت کنید.

 

یک تقویم یا لیست مناسب سن کودک فراهم کنید

آموزش نظافت به کودکان

اغلب مدارس به کودکان تقویم یا برنامه‌ی هفتگی می‌دهند و شما می‌توانید از آن‌ها کمک گرفته تا برای کودک خود برنامه‌ای آماده کنید که کارهای خود را در آن یادداشت کند. هرگاه کاری است که کودک شما باید انجام دهد آن را روی کاغذ نوشته و پس از اتمام کار در کنار آن تیکی بزنید تا کودک با دین کار انجام‌شده احساس رضایت کند.

 

برنامه و روالی منظم برای نظافت داشته باشید

آموزش نظافت به کودکان

هرروز عصر از کودک خود بخواهید تا در مرتب کردن اسباب‌بازی‌ها به شما کمک کند. زمان برگشت از مدرسه وقتی عالی است تا به کودک خود مرتب کردن لباس‌ها را یاد دهید.

 

صبور باشید. کودکان در نظافت به‌دقت شما نیستند

آموزش نظافت به کودکان

مگر اینکه کودکی دارید که علاقه‌ی زیادی به جارو کشیدن دارد! ما می‌توانیم چیزهای زیادی را به کودکان یاد بدهیم اما تا زمانی که کمی بزرگ‌تر شوند و مقداری مسئولیت بپذیرند آن‌ها را خیلی خوب اجرا نخواهند کرد. بااین‌وجود باید به آموزش به کودک خود ادامه داده و این عادات را در او تقویت کنیم و منتظر دیدن نشانه‌های یادگیری در او باشیم.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040