۴ تير ۱۳۹۴

بارداری: هفته 21 تا 24

۴ تير ۱۳۹۴ 3432 بازدیدکننده 0 نظر
بارداری: هفته 21 تا 24 در این مقاله می خوانید

آشنایی با رشد جنین در هفته 21 تا 24 بارداری و وضعیت بدن در این دوران. ...

بارداری: هفته 21 تا 24

مراحل رشد جنین

در هفته‌ی 21 وزن کودک حدود 350 گرم است. از این هفته به بعد وزن جنین بیشتر از جفت خواهد بود ( تا حالا جفت وزن بیشتری از کودک شما داشته است ) در تمام طول بارداری جفت به رشد خود ادامه می‌دهد اما سرعت رشد آن به‌اندازه‌ی سرعت رشد نوزاد نیست.

 

هفته 21 بارداری

هفته 21

در همین حدود کودک با موهایی خیلی نازک و نرم پوشانده می‌شود که  به آن لانوگو می‌گویند.  هدف از رشد این موها مشخص نیست اما فرض بر این است که شاید بدن کودک را در دمای مناسبی نگه می‌دارند.اغلب پیش از تولد موهای لانوگو ناپدید می‌شوند.

 

هفته 22 بارداری

هفته 22

کودک شما حالا وارد الگویی از خواب‌وبیداری می‌شود که لزوماً مطابق با الگوی خواب بدن شما نیست. زمانی که شب شما به رختخواب می‌روید و تلاش می‌کنید که بخوابید نوزاد شما ممکن است بیدار شده و حرکت کند.

 

هفته 23 بارداری

هفته 23

هنوز شش‌ها نمی‌توانند درست کار کنند اما کودک شما شروع به تمرین حرکات تنفسی می‌کند تا برای زندگی در خارج از رحم آماده شود. کودک همه‌ی اکسیژن خود را از طریق جفت از بدن شما دریافت می‌کند و تا زمان تولد این کار را ادامه خواهد داد.

 

هفته 24 بارداری

هفته 24

هنوز عضو‌های حیاتی دیگر به میزان کافی تکامل نیافته‌اند. خدماتی که امروزه برای نوزادانی که زودتر از موقع متولد می‌شوند ارائه می‌شود به این معنی است که کودکان بیشتری زنده می‌مانند. اما نوزادانی که در این زمان متولد شوند احتمال ناتوانی‌های جسمی در آن‌ها زیاد است.

 

بدن شما در هفته‌های 21 تا 24 بارداری

بدن در بارداری

شکم شما سریع‌تر بزرگ‌شده و به نظر می‌رسد که واقعاً باردارید. شاید از قبل بیشتر احساس گرسنگی کنید – سعی کنید یک رژیم غذایی متعادل و معقول داشته باشید و بدانید که چه غذاهایی را نباید بخورید.

همه‌ی افراد دچار خطوط روی پوست نمی‌شوند اما اگر در بارداری این خطوط قرار باشد در بدن شما ایجاد شود در هفته‌ی 22 تا 24 قابل‌مشاهده‌اند. در ابتدا این خطوط قرمز به نظر می‌رسند، سپس کمی کمرنگ‌تر شده و تقریباً خاکستری می‌شوند. شاید کمی شیر از سینه‌های شما ترشح شود – این طبیعی است.

 

علائم هشداردهنده‌ای که باید به آن رسیدگی کنید

خونریزی

خونریزی واژنی ممکن است نشانه‌ای از یک مشکل جدی باشد، بنابراین حتماً با پزشک صحبت کنید.

 

خارش شدید

خارش شدید در هر زمان از بارداری می‌تواند نشانه‌ای از اختلالات نادر کبدی باشد. با پزشک خود در این رابطه مشورت کنید.

 

زمانی که بارداری درست پیش نمی‌رود

بسیار مهم است که از کمک‌های لازم در این شرایط بهره‌مند شوید. درباره‌ی سقط‌جنین، زایمان زودهنگام و زایمان نوزاد مرده اطلاعات کسب کنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040