۲۹ فروردين ۱۳۹۴

آیا می‌توان از ترک‌های پوستی در دوران بارداری جلوگیری کرد؟

۲۹ فروردين ۱۳۹۴ 3811 بازدیدکننده 0 نظر
آیا می‌توان از ترک‌های پوستی در دوران بارداری جلوگیری کرد؟ در این مقاله می خوانید

نگرانی برای بیماری‌های صبحگاهی، درد و زانوهای متورم در طول بارداری کافی نبود که ترک‌های پوستی نیز آشکار شدند – و بدتر اینکه ترک‌ها تنها  روی شکم شما نیستند. چگونه از این ترک ها راحت شویم؟ ...

آیا می‌توان از ترک‌های پوستی در دوران بارداری جلوگیری کرد؟

ترک پوست می‌تواند روی قفسه‌ی سینه، باسن، بازو و ران پاهای شما آشکار شود، بنابراین به‌زودی شما احساس می‌کنید که این خط‌های قرمز، صورتی، بنفش یا نقره‌ای‌رنگ تقریباً در همه‌ی بدن شما هستند. خوشبختانه همین‌طور نخواهد ماند.

راه‌هایی وجود دارد تا احتمال گسترش این خطوط را کم کنید، اگرچه ممکن است نتوانید کاملاً مانع آن‌ها شوید. برای مثال اگر شما ژنتیکی استعداد ابتلا به این ترک‌های پوستی را دارید و یا دارای پوست نازکی هستید این شانس برای شما وجود ندارد. در حقیقت بیش از نود درصد از خانم‌ها قبل از تولد نوزاد خود دچار ترک‌های پوستی می‌شوند.

بهترین روش برای کاهش ترک‌های ناشی از کشش پوست توجه زیاد به وزن، رژیم غذایی و پوست است. غذاهای سالم بخورید و از افزایش وزن سریع خودداری نمایید زیرا این امر می‌تواند موجب کشش پوستتان شود. پزشکان می‌گویند اغلب زنان در طول بارداری بین 1 تا 2 کیلوگرم افزایش وزن‌دارند. افزایش وزن بیش از این مقدار می‌تواند امکان گسترش ترک‌های پوستی را افزایش دهد.  

 

 درمان ترک های پوستی

همچنین شما باید مقدار زیادی آب نوشیده و مواد مغذی دارای ویتامین C، ویتامین E، و روی مصرف کنید زیرا این مواد به پوست شما کمک می‌کند تا  انعطاف‌پذیر مانده و به‌سادگی کشیده شود. برخی پزشکان نیز می‌گویند به آن ‌بخش‌هایی از بدن که متمایل به ایجاد ترک هستند را با کره‌ی کاکائو یا کره‌ی درخت روغن قلم ماساژ دهید. همچنین لوسیون، روغن و کرم‌های زیادی در بازار وجود دارند که ادعا می‌کنند می‌توانند از ترک‌های پوستی جلوگیری نمایند اما بیشتر پزشکان معتقدند که ترک‌های پوستی ارثی بوده و درمان‌های موضعی مانع بروز آن‌ها نمی‌شود.

 

درمان ترک های پوستی

و در آخر به یاد داشته باشید ترک‌های پوستی می‌توانند به علت کاهش سریع وزن نیز به وجود بیایند – بنابراین اگر به‌سرعت در حال بازگشت به وزن قبل از بارداری‌تان هستید نگران نباشید. و اگر ترک‌های پوستی آشکار شوند اغلب باگذشت زمان محو می‌شوند. لایه‌برداری پوست ( درم ابریژن )، لایه‌برداری شیمیایی، یا عمل لیزر نیز می‌توانند برای درمان ترک‌های پوستی پس از زایمان استفاده شوند.

 


 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040