۱۳ اسفند ۱۳۹۳

چگونه مانع خارج شدن کودک از تختش شویم

۱۳ اسفند ۱۳۹۳ 2925 بازدیدکننده 0 نظر
چگونه مانع خارج شدن کودک از تختش شویم در این مقاله می خوانید

کنجکاوی و علاقه‌ی کودک شما به جستجو و اکتشاف می‌تواند آن‌قدر قوی باشد که حتی تختش هم نتواند او را نگه دارد. چگونه مانع خروج کودکمان از تختش شویم؟ ...

چگونه مانع خارج شدن کودک از تختش شویم

طبق آمارها بیشتر کودکان در سن بین هجده ‌تا بیست‌وچهار ماهگی، یا زمانی که قد آن‌ها به حدود 89 سانتی‌متر برسد قادر خواهند بود که شروع به بالا رفتن از تخت خود کنند. برخی از کودکان اگر بتوانند خود را بالا بکشند و یا اگر سریع راه ‌رفتن را یاد گرفته باشند می‌توانند زودتر از تخت خود خارج شوند. درواقع، بسیاری از کودکان نوپا دارای قدرت و چابکی کافی هستند تا بتوانند به‌آسانی از محدوده‌ی تخت خود فرار کنند.

 

دستورالعمل‌ها

1. کودک را درون کیسه‌خواب قرار دهید. کیسه‌خواب کودک مانند یک لباس‌خواب است که از بالا تا پایین زیپ دارد و دور پاهای کودک یک کیسه درست می‌کند. کیسه‌خواب می‌تواند حرکت کودکان کوچک‌تر را محدود کند و بالا رفتن از تخت و خارج شدن از آن را برای او دشوار سازد. این کیسه‌ها برای کودکان نوپای بزرگ‌تر که شاید بتوانند آن را درآورده و یا در حین پوشیدن آن به اطراف حرکت کنند مؤثر نیست.

 

 نگهداری از کودک

2. تشک تخت کودک را پایین بیاورید. فنرها و تشک را در پایین‌ترین تنظیمات ممکن تخت قرار دهید، تا میله‌های تخت ارتفاع بیشتری داشته باشند و بالا رفتن از آن‌ها دشوارتر شود.  

 

 نگهداری از کودک

3. اسباب‌بازی و چیزهای دیگر درون تخت کودک که ممکن است از آن‌ها به‌عنوان اهرم استفاده شود را خارج کنید. ضربه‌گیر تخت، پتو، عروسک‌های پرشده و حتی شیشه‌شیرها می‌توانند چند سانتی‌متر بیشتر به کودک امکان دسترسی به میله‌ها را بدهند که این مقدار می‌تواند برای بالا رفتن و رد شدن از روی میله‌ها کافی باشد.

 

 نگهداری از کودک

4. مبلمان و سایر وسایل منزل را از تخت کودک دور کنید. کشوها، قفسه‌های کتاب و میزها اگر خیلی به تخت کودک نزدیک باشند همه می‌توانند به کودک شما یک جای پا بدهند تا از تخت خارج شود. همچنین زمانی که کودک از میله‌ها بالا رفت این وسایل می‌توانند جای پایی برای پایین آمدن او باشند.

 

 نگهداری از کودک

5. سعی کنید مدام به کودک سر بزنید. اگر می‌دانید کودک شما اغلب در یک‌زمان مشخص بیدار می‌شود، و یا صدای او را می‌شنوید که در اتاق خود تحرک دارد به داخل اتاق بروید تا بینید آیا او تلاش می‌کند از تخت خود بیرون بیاید. اگر مشغول این کار بود، خیلی قاطع به او بگویید که اجازه ندارد از تخت خود خارج شود و این کار بسیار خطرناک است. صبح روزهایی که کودک شما در طول شب از تخت خود بالا نرفته است او را بسیار تشویق کنید و به او جایزه بدهید.

 

 نگهداری از کودک

6. کودک خود را به تخت کودکان نوپا منتقل کنید. وقتی کودک شما می‌تواند از تخت خود بیرون بیاید، شاید دیگر وقت آن باشد که به تخت کودکان نوپا منتقل شود. شما می‌توانید او را به تخت مخصوص کودکان نوپا، یک‌تخت عادی و یا یک تشک ساده روی زمین منتقل کنید.

 

 نگهداری از کودک

نکات و هشدارها

• در اطراف تخت کودک خود روی زمین بالشت قرار دهید تا درصورتی‌که هنگام بالا آمدن از تخت افتاد آسیب چندانی نبیند. افتادن روی یک سطح سفت ممکن است منجر به جراحاتی جدی شود.

• بقیه‌ی خانه را نیز برای کودک ایمن کنید. اگر کودک شما در هنگام شب از تخت خود خارج شود، و شما در آن زمان خواب باشید، ایمن بودن خانه برای کودک به شما این اطمینان را می‌دهد که خطری کودکتان را تهدید نمی‌کند. ساده‌ترین راه برای کاهش خطر این است که در انتهای راهرو یا بیرون اتاق او یک در مانع قرار دهید تا راه دسترسی کودک به قسمت عمده‌ی فضای خانه را محدود کنید.

 

 نگهداری از کودک

• برای جلوگیری از بیرون آمدن کودک از تخت از چادر در بالای تخت استفاده نکنید. کمیسیون امنیت محصولات برای مصرف‌کننده پس از گزارشاتی از گیرکردن و جراحات شدید یا کشته شدن کودکان در این چادرها برخی از انواع آن را رد کرد.

 
 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040