۲۰ دي ۱۳۹۳

7 نکته که در زمان خرید اسباب‌بازی برای کودک باید به آن توجه کنید

۲۰ دي ۱۳۹۳ 2856 بازدیدکننده 0 نظر
7 نکته که در زمان خرید اسباب‌بازی برای کودک باید به آن توجه کنید در این مقاله می خوانید

عبور از راهروی مخصوص فروش اسباب‌بازی در هر فروشگاهی می‌تواند شما را دچار وحشت و سردرگمی کند. برای خرید یک وسیله مناسب برای کودکتان باید چه نکاتی را در نظر بگیرید؟ ...

7 نکته که در زمان خرید اسباب‌بازی برای کودک باید به آن توجه کنید

 

در فروشگاه اسباب بازی انواع گوناگونی از وسایل بامزه، نرم و رنگارنگ وجود دارد. از همه بدتر، هر اسباب‌بازی به نظر می‌رسد بهترین وسیله برای کودک شما خواهد بود. پس کدام اسباب‌بازی را باید انتخاب کنید؟ در اینجا 7 نکته آورده شده است که در زمان خرید اسباب‌بازی برای کودک خود باید به آن توجه کنید. 

 

گروه سنی آن مناسب کودک شما باشد.

نکات خرید اسباب بازی

این اولین چیزی است که باید به آن دقت کنید. قطعاً شما نمی‌خواهید بهترین اسباب‌بازی را پیدا کنید سپس متوجه شوید هنوز یک سال باقی مانده است تا فهم کودک شما به آن برسد. همچنین هنگام خرید اسباب‌بازی به عنوان هدیه برای کودکان دیگر نیز باید به این نکته توجه کنید. دادن هدیه‌ای که برای کودکانی با سن کمتر در نظر گرفته‌شده، ممکن است کودکی که برای او هدیه خریده‌اید را برنجاند. بنابراین اطمینان یابید که گروه سنی مناسب را بررسی کرده‌اید. 

 

برای کودک شما بی‌خطر باشد.

نکات خرید اسباب بازی

شاید فکر ‌کنید هر اسباب‌بازی‌ای که این روزها روی قفسه فروشگاه‌ها است برای کودک شما بی‌خطر است اما این درست نیست. با وجودی که اسباب‌بازی‌ها اغلب بی‌خطر هستند، اما این موضوع تا حد زیادی می‌تواند به خود شما و چیزی که برای کودکتان می‌خواهید بستگی داشته باشد. خوشبختانه زمانی که وسیله‌ای مناسب سن کودک خود پیدا کنید بخش زیادی از این مسئله حل می‌شود. برای مثال، اسباب‌بازی‌هایی که قطعات کوچک دارند برای نوزادان نامناسب هستند، اما برای گروه سنی بالاتر تعیین‌شده‌اند. با وجود این، اجزای تشکیل‌دهنده اسباب‌بازی را بررسی کنید و ببینید چگونه ساخته شده است. آیا برای کودک شما بی‌خطر به نظر می‌رسد؟ آیا دارای پیچ‌های کوچکی است که ممکن است شل شوند؟ آیا اگر آب دهان کودک شما روی آن بریزد رنگ‌هایش پوسته‌پوسته می‌شود؟ 

 

قدرت خلاقیت کودک را تقویت کند.

نکات خرید اسباب بازی

اسباب‌بازی‌هایی که همه کار را برای کودک انجام می‌دهند جذاب نیستند. کودکان دوست دارند از تصورات خود استفاده کنند، بنابراین مطمئن شوید برای آن‌ها اسباب‌بازی‌هایی می‌خرید که این ویژگی را در آن‌ها تقویت می‌کنند. به جای خریدن یک کیت لِگو برای ساخت کشتی چرا تنها چند بلوک ساختمانی نمی‌خرید تا کودکتان هر چیزی که می‌خواهد را بتواند بسازد؟ اسباب‌بازی‌هایی که علایق خاص کودک شما را برآورده می‌کنند گاهی ممکن است خوب باشند، اما مطمئن شوید به آن‌ها فرصت می‌دهید تا از اسباب‌بازی‌ها برای خود یک سرگرمی شاد بسازند. 

 

 فعالیت فیزیکی کودک را بهبود بخشد.

نکات خرید اسباب بازی

وقتی کودک شما بزرگ‌تر شود زمان زیادی دارد تا به بازی‌های ویدئویی بپردازد. چرا زمانی که کوچک‌تر است با اسباب‌بازی‌هایی که نیاز به تحرک فیزیکی بیشتری دارند آغاز نکنیم؟ اسباب‌بازی‌هایی هستند که بیشتر از نشستن روی زمین و بازی کردن نیاز به فعالیت دارند، مانند آن‌هایی که لازم است کودک راه رفته و قبل از روشن شدن آن‌ها را فشار دهد. این‌گونه وسایل نیازی نیست جدیدترین و بهترین باشند. به اسباب‌بازی‌های کلاسیکی که خودتان با آن بازی کرده‌اید فکر کنید. مثلاً همیشه بادبادک هوا کردن در روزی زیبا و دویدن به دنبال آن کار سرگرم‌کننده‌ای بوده است. تنها به این دلیل که فروشگاه اسباب‌بازی‌ چیزی که در ذهن داشتید را ندارد دچار درماندگی نشوید. 

 

همراه با کودک شما رشد کند.

بزرگ کردن کودک پر هزینه است. اسباب‌بازی‌های کودک هم پرهزینه‌اند. همه‌ی پول خود را برای اسباب‌بازی‌هایی که تنها چند ماه برای کودک شما سرگرم‌کننده‌اند دور نریزید. زمانی بگذارید تا تحقیق کرده و چیزی بیابید که همراه با کودک شما رشد کند. گروه متنوعی از اسباب‌بازی‌ها هستند که برای کودک در یک مرحله آغاز می‌شوند، سپس می‌توانند به راحتی متناسب با رشد کودک به چیزی کمی متفاوت و سخت تر تبدیل شوند. 

 

تجربه‌ای چند حسی ایجاد ‌کند.

نکات خرید اسباب بازی

برای کودک خود اسباب‌بازی‌هایی پیدا کنید که بیش از یک کار انجام می‌دهند. اسباب‌بازی‌هایی که روشن‌شده، صدا در می‌آورند، و بافت‌های مختلفی دارند نسبت به وسایلی که فقط روشن می‌شوند کودک شما را بیشتر درگیر خواهند کرد. ثابت شده است این نوع اسباب‌بازی‌ها در ترک بعضی رفتارها، کاهش استرس، و ایجاد نوع متفاوتی از تحریک، به کودکان، مخصوصاً آن‌هایی که نیازهایی خاص دارند، کمک می‌کنند.

 

یادگیری را تقویت کند.

نکات خرید اسباب بازی

اسباب‌بازی‌هایی که روشن‌شده یا صدا در می‌آورند می‌توانند سرگرم‌کننده باشند، اما مطمئن شوید که ذهن کودک شما را به فعالیت وادار می‌کنند. کودکان شما بسیار کوچک هستند و می‌توانند به سرعت هر چیزی را یاد بگیرند، بنابراین از این زمان نهایت استفاده را کرده و سود ببرید. بر روی اسباب‌بازی‌هایی سرمایه‌گذاری کنید که از کودک می‌خواهند یک مشکل را حل کرده و یا برای بازی یا کار با آن به دقت فکر کند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040