۱۸ آذر ۱۳۹۳

رنگ و هایلایت مو در طول بارداری

۱۸ آذر ۱۳۹۳ 7139 بازدیدکننده 0 نظر
رنگ و هایلایت مو در طول بارداری در این مقاله می خوانید

بارداری به این معنا نیست که شما نمی‌توانید موهایی خارق‌العاده و زیبا داشته باشید، بلکه تنها کافی است در این دوران کمی مراقبت و توجه بیشتری به خرج دهید. اما این مراقبت ها چه هستند؟ ...

رنگ و هایلایت مو در طول بارداری

 

مچ‌ پای متورم، کشیدگی و ترک پوست و خارش شکم از جمله عوارض اجتناب‌ناپذیر دوران بارداری هستند. اما ریشه‌های در آمده‌ مو و موهای سفید چطور؟ باید گفت که لزوماً خیر. در اینجا 5 توصیه برای شما داریم تا بتوانید ضمن محافظت از کودک خود رنگ  مورد نظرتان را نیز استفاده ‌کنید.

 

تا سه ماهه‌ی دوم بارداری صبر کنید

در دوران بارداری به دلیل وجود هورمون‌های بارداری در بدن ممکن است رشد موهایتان سریع تر از همیشه شده باشد (حتی موهای شما رنگ و بافتی متفاوت از قبل دارند). با وجودی که تقریباً در هفته‌ی چهارم بارداری شما احتمالاً آمادگی رنگ کردن موهای خود را دارید، بسیاری از کارشناسان به مادران پیشنهاد می‌دهند که حدوداً تا شروع سه ماهه‌ی دوم صبر کنند. این مسئله به این دلیل است که 12 هفته‌ی اول زمانی مهم برای رشد اصلی کودک شماست.  در این دوران اندام‌ها در حال شکل‌گیری هستند، ماهیچه‌ها و تارهای صوتی شکل می‌گیرند، ناخن‌ها در جایگاهشان قرارگرفته و فولیکول‌های مو شروع به رشد می‌کنند. 

 

از خدماتی استفاده کنید که مطمئن‌تر هستند

رنگ کردن مو در بارداری

 

پس از تشخیص بارداری وقتی برای رزرو نوبت به سمت سالن زیبایی می‌روید، شاید لازم باشد در خدمات انتخابی خود تجدیدنظری داشته باشید. بعضی از تکنیک‌های رنگ زدن مثل رنگ زدن به ریشه و یا تغییر رنگ از ریشه تا نوک مو به عنوان تکنیک‌های تک مرحله‌ای در نظر گرفته می‌شوند. بدین معنا که رنگ کردن بر روی مو و پوست سر انجام می‌شود، این درحالی‌ است که منافذ پوست سر مواد شیمیایی را به خود جذب می‌کنند. برای انتخاب یک جایگزین مطمئن‌تر، تکنیک‌هایی را امتحان کنید که رنگ مستقیماً روی ساقه مو به کار می رود، مانند هایلایت (رنگ روشن بر موی تیره)، لولایت (رنگ تیره بر موی روشن)، مش و دکلره.

 

از رنگ‌های ملایم استفاده کنید

همچنین نکته‌ی مهم دیگری که باید به خاطر داشته باشید نوع رنگی است که استفاده می‌کنید. از آرایشگر خود درباره‌ی انتخاب رنگ‌های ملایم تر مانند رنگ‌هایی که پایه‌ی آن‌ها بدون آمونیاک است بپرسید. اگر شما طرفدار نوع دست‌ساز رنگ مو هستید از رنگ‌های نیمه دائمی استفاده کنید– این رنگ‌ها دارای سفیدکننده نبوده و از رنگ‌های دائمی مطمئن‌تر و راحت‌تر هستند. این رنگ‌ها به تدریج پس از تقریباً یک ماه محو می‌شوند. رنگ‌های گیاهی و حنا نیز دیگر جایگزین‌های خانگی کم خطر هستند، البته قبل از خرید برچسب آن‌ها را بررسی کنید. 

 

در محیطی با تهویه مناسب بوده و خود را بپوشانید

رنگ کردن مو در بارداری

 

کارشناسان عقیده دارند زمانی که رنگ کردن را آغاز می‌کنید باید احتیاط‌ و اقدامات امنیتی لازم را رعایت کنید.  اگر در آرایشگاه هستید از آن‌ها بخواهید در فضایی بنشینید که تهویه‌ی خوبی داشته باشد. اگر در خانه هستید، پنجره‌ها را باز کنید تا از هوای تازه تنفس کنید، نه از بخارهای سمی. اگر رنگ را خودتان روی موهایتان می‌زنید همیشه دستکش دست کنید و برای محافظت بیشتر از لباس آستین بلند استفاده کنید. از دستورالعمل‌های تولیدکننده پیروی کرده و پس از تمام شدن کار سرتان را کاملاً بشویید. 

 

در صورت امکان ابتدا رنگ را روی یک دسته‌ از موهای خود امتحان کنید

رنگ کردن مو در بارداری

 

به خاطر داشته باشید که تغییرات هورمونی می‌توانند سبب شوند موها به طرز متفاوتی نسبت به رنگ واکنش نشان دهند، بنابراین ممکن است چیزی که انتظار آن را داشته‌اید به دست نیاورید، حتی با استفاده از فرمول همیشگی خود. قبل از آنکه تمامی سر خود را رنگ کنید، روی یک دسته از موها آن را امتحان کنید تا مبادا در پایان کار با موهای صورتی مواجه شوید. 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040