۸ آبان ۱۳۹۳

چگونه یک بچه‌ی لوس را اصلاح کنیم

۸ آبان ۱۳۹۳ 5056 بازدیدکننده 3 نظر
چگونه یک بچه‌ی لوس را اصلاح کنیم در این مقاله می خوانید

گاه توجه زیاد ما سبب می شود کودکمان لوس شده و رفتارهای او غیرقابل تحمل شود.  چگونه رفتار کنیم تا این کودک رفتارش را تغییر دهد؟ ...

چگونه یک بچه‌ی لوس را اصلاح کنیم

هنگامی که بچه‌ها هنوز در سال‌های شکل‌گیری هستند، لازم است که رعایت کردن حد و مرزها را به آن‌ها آموزش داد. این کار بخشی از تربیت آن‌ها برای تبدیل شدن به یک فرد بالغ مسئولیت‌پذیر است. یک بچه‌ی لوس بچه‌ای است که نمی‌داند آن حد و مرزها کجا هستند. اغلب، بچه‌های لوس نتیجه‌ی تربیت والدینی هستند که همیشه یا در اکثر اوقات تسلیم تمایلات فرزندانشان می‌شوند. بچه‌ی لوس اغلب بیشتر از آنچه که نیاز دارد دریافت میکند و تقریباً همیشه هر چیزی که می‌خواهد را برایش فراهم می‌کنند. یک بچه‌ی لوس یک عادت سوءاستفاده کردن را به دست می‌آورد که ممکن است تا بزرگ‌سالی آن حفظ کند و این عادت می‌تواند بر هر رابطه‌ای که آن بچه در بزرگ‌سالی با دیگر افراد شکل می‌دهد تأثیر منفی بگذارد. بچه‌های لوس را می‌توان اصلاح کرد و از اینکه او تبدیل به یک فرد بالغ بداخلاق شوند جلوگیری کرد. در این مقاله نکات و پیشنهادهای درباره‌ی نحوه‌ی اصلاح یک بچه‌ی لوس آورده شده است.

 

اعتراف کنید.

به عنوان والدین، در اینجا یک انتخاب دارید: کمی وجهه‌ی خود را در برابر فرزندتان از دست دهید و او را اصلاح کنید یا به لوس کردن بچه‌ی خود ادامه دهید. یک والدین خوب بودن ضرورتاً به این معنا نیست که همیشه همه چیز را برای فرزندتان فراهم کنید. تمام نیازهای آن‌ها را تأمین کنید، اما زمانی که مسئله خواسته‌های آن‌ها در میان است، پای خود را همیشه روی ترمز داشته باشید.

 

نیازها ضروری هستند، خواسته‌ها اختیاری هستند.

رفتار مناسب با بچه های لوس

 

بسیاری از والدین به دلیل طبیعت خوبشان و اغلب از سر غفلت فراموش می‌کنند که بین این دو فرق بگذارند. اگر تسلیم هر نیاز و هوس فرزندانتان شده‌اید، اکنون زمان آن است که قبول کنید که در اشتباه بوده‌اید. 

پس اجازه دهید که فرزندانتان بدانند که این که به آن‌ها اجازه داده بودید که هر کاری که دوست دارند را انجام بدهند، کار اشتباهی بود. این کار می‌تواند با یک گفتگوی صمیمانه انجام شود. آرام اما قاطع باشید. به آن‌ها توضیح دهید که می‌خواهید تغییراتی را اجرا کنید و این تغییرات در درازمدت به نفع فرزندان خواهد بود.  

 

قوانین واضح وضع کنید.

قانون اول این است که در مورد قوانین خودتان رک و بی‌پرده باشید. اگر قوانینتان مبهم باشند ممکن است که فرزندانتان گیج شوند. حد و مرزها را به طور واضح و صریح تعیین کنید. قوانین را اجرا کنید . برخی موقعیت‌ها مستلزم آن است که قوانین را کمی نادیده بگیرید اما لازم است که به فرزندانتان توضیح دهید چرا چنین موقعیت‌هایی اجازه می‌دهند که قوانین نادیده گرفته شوند. 

 

به رفتار خوب پاداش دهید.

هر بار که فرزندتان قوانین را رعایت میکند از ستایش کلامی بسیار استفاده کنید. همچنین می‌توانید برای شرایط خاص محرک‌ها و هدایای مادی به فرزندانتان بدهید. 

 

در برابر گریه زاری های فرزندان مقاومت کنید.

رفتار مناسب با بچه های لوس

 

این بدین معناست که هر بار که به فرزندتان نه میگویید منظورتان واقعاً نه باشد (و روی آن پافشاری کنید). یک بچه می‌تواند یاد بگیرد که از طریق کج خلقی، دیگران را به نفع خود به بازی بگیرد. 

 

به فرزندتان یاد بدهید که بخشنده باشند و کمک کنند.

فرزندتان را تشویق کنید که کمک دست دیگران باشد. می‌توانید از طریق اجازه دادن به او که در کارهای خانه کمک کند و یا با فرصت دادن به فرزندتان که چیزی را با دیگران تقسیم کند این کار را انجام دهید. مهم‌ترین پیامی که لازم است فرزندتان دریافت کند این است که او یک حفره‌ی سیاه که همه چیز را درون خود می‌کشد نیست. فرزند شما قادر به بخشیدن هم هست.

اصلاح یک بچه‌ی لوس کاری زمان‌بر و مستلزم صبر زیاد است. اما با داشتن تعهد قاطعانه برای اصلاح فرزند لوستان، قطعاً می‌توانید موفق شوید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040