۷ آبان ۱۳۹۳

چگونه از همسر باردار خود حمایت کنید

۷ آبان ۱۳۹۳ 4638 بازدیدکننده 0 نظر
چگونه از همسر باردار خود حمایت کنید در این مقاله می خوانید

شما نیز به تازگی متوجه شده اید که کودکی به جمع خانواده ی شما اضافه خواهد شد؟ همسر شما در این دوران نیاز به حمایتتان دارد. باید برای او چه شرایطی فراهم کنید؟ ...

چگونه از همسر باردار خود حمایت کنید

به تازگی این خبر خوب را که قرار است صاحب فرزند شوید را شنیده‌اید؟ پس از چند ماه یک دنیا شادی را در آغوش خود خواهید گرفت. نوزادی را خواهید دید که شبیه شما است، بینی‌ای مانند بینی شما و چشمانی مانند چشمان مهربان همسرتان دارد. اما قبل از همه‌ی این‌ها خانم شما باید 9 ماه تغییرات هورمونی، نوسانات خلقی، و ناامنی‌های عاطفی را پشت سر بگذارد. برای آنکه او را در این ماه‌ها حمایت کنید توصیه‌های زیر را دنبال کنید: 

 

کتاب هایی برای راهنمایی جهت کمک به همسر خود بخرید.

در صورتی که این اولین بارداری خانم شما است، پس بیشتر از همیشه به شما احتیاج دارد. باید کتاب‌هایی بخرید که به همسرتان در فهمیدن و دانستن اینکه در این مدت باید انتظار چه چیزی را داشته باشد کمک کند. به او در انتخاب یک پزشک که بتواند به او اعتماد کرده و به خوبی با او ارتباط برقرار کند کمک کنید. دریابید که آیا همسرتان می‌خواهد بلافاصله این خبر خوب را به خانواده یا دوستانتان بدهد یا فعلاً این راز زیبا را بین خودتان نگه دارد. صحبت‌های شبیه به این که در اوایل بارداری انجام شود، شروع خوبی برای حمایت از همسرتان است.

 

برای تغییرات عاطفی آماده‌باشید.

حمایت از همسر باردار

 

نوسانات خلقی زنان باردار شناخته شده است. این نوسانات می‌تواند عصبانیت ناگهانی،حساسیت شدید عاطفی، یا احساس شادی و سرخوشی باشد. گرچه آخرین مورد کمتر از بقیه پیش می‌آید. صبور باشید و در مشاجرات همیشه به خاطر بسپارید که او غیرمنطقی نیست بلکه تحت تأثیر بارداری است.

 

در خانه کمک دست او باشید.

حمایت از همسر باردار

 

اگر معمولاً وقتی که همسرتان باردار نبود هیچ کاری در خانه انجام نمی‌دادید پس وقت آن است که ثابت کنید پدیدۀ هواییانید. شستن ظرف‌ها و لباس‌ها، مواردی هستند که می‌توانید انجام دهید که قطعاً باعث می‌شود همسرتان نفس راحتی بکشد و از این که شما شوهر او هستید شکرگزار باشد. به یاد داشته باشید که کارهای معمولی خانه که همسرتان قبلاً به راحتی انجام می‌داد ممکن است اندکی دشوار باشد به ویژه در بخش دوم بارداری.

 

از لحاظ مالی آماده‌باشید.

پول پس‌انداز کنید و به او اطمینان بدهید که لازم نیست هنگامی که بچه به دنیا می‌آید نگران چیزی باشد. این مسئله‌ای است که زنان باردار هنگام بچه‌دار شدن نگران آن هستند. به خوبی برنامه‌ریزی کنید تا وقتی که بچه به دنیا می‌آید یک اتاق کودک که به خوبی رنگ‌شده با تمام چیزهایی که یک نوزاد لازم دارد تا راحت و ایمن باشد داشته باشید. این باعث آرامش خاطر همسرتان می‌شود.

 

کاری کنید که همسرتان احساس زیبایی کند.

زنان باردار به دلیل افزایش وزن مورد انتظار دچار افسردگی می‌شوند و برخی نیز حتی از واکنش بدنشان به هورمون‌ها دچار حساسیت می‌شوند. حتی اگر او احساس می‌کند که هرگز مانند قبل نخواهد شد با عاطفی‌تر بودن کاری کنید که احساس کند او را دوست دارید. او را بیرون ببرید گویی که تازه با او آشنا شده‌اید، به او گل یا یک نامه‌ی ساده‌ی عاشقانه بدهید که به او بگوید شما از اینکه او مادر فرزندانتان می‌شود چقدر خوشحال هستید. این کار ممکن است ملودرام باشد اما چیزی است که باعث می‌شود او مشتاقانه منتظر روزهایی باشد که در پیش رو هستند.

 

به او توجه کنید.

دوران بارداری

 

قطعاً بارداری تجربه‌ی دشواری است اما اگر شما همراه همسرتان باشید چندان دردناک نیست. فقط بیشتر گوش دهید، به خوبی قدردانی کنید، در مورد نوزادی که به خانواده‌تان اضافه خواهد شد بسیار خوشحال باشید. همسرتان را دوست داشته باشید و کاری کنید که احساس کنید خوشبخت‌ترین زن باردار دنیا است.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040