۸ شهريور ۱۳۹۳

حفظ امنیت کودکان در اماکن شلوغ

۸ شهريور ۱۳۹۳ 3660 بازدیدکننده 1 نظر
حفظ امنیت کودکان در اماکن شلوغ در این مقاله می خوانید

در این مقاله ما راه کارهای نگهداری و حفظ امنیت کودکان در اماکن شلوغ را به شما آموزش می‌دهیم. ...

حفظ امنیت کودکان در اماکن شلوغ

مقدمه

تابستان فصل مسافرت خانوادگی است. شهر بازی‌های پر رفت و آمد و سواحل شلوغ هم بچه‌ها و هم والدین را به سوی خود جلب می‌کنند و بسیاری از ما تمام تلاش مان را به کار می‌گیریم تا کاری کنیم که هنگام تعطیلی مدارس خانواده هایمان حداقل یک مسافرت بزرگ داشته باشند. به واقعیت تبدیل کردن این گردش‌های پر از خاطره، به پس انداز و برنامه‌ریزی زیادی نیاز دارد و اغلب یک مسئله بسیار مهم نادیده گرفته می‌شود و آن صرف زمانی برای اطمینان حاصل کردن از این است که فرزندانمان در چنین محیط‌های شلوغی در امنیت باشند.

آیا فرزندان شما می‌دانند که اگر در میان تعداد زیادی از مردم از شما جدا شوند، چه‌کاری باید انجام دهند؟ آیا شما نشسته و در مورد این مسئله با آن‌ها صحبت کرده‌اید (یا حتی بهتراز آن، در مورد این مسئله نمایش بازی کرده‌اید)؟ اگر کم‌کم این احساس دارد در شما به وجود می‌آید که ممکن است در این زمینه کمی غفلت کرده باشید، نگران نباشید. ما تمام اطلاعاتی را که شما نیاز دارید تا فرزندانتان را در گردش بزرگ بعدی خانوادگی، ایمن و شاد نگه دارید، در اختیارداریم.

این 5 نکته‌ی برتری است که ما پیشنهاد می‌دهیم قبل از وارد شدن به محیط‌های پرجمعیت، به فرزندانتان آموزش بدهید:

 

تا چه اندازه می‌توانند دور شوند:

قبل از شروع سفر ماجرایی خود، صحبت کردن با فرزندانتان در مورد اینکه انتظار دارید تا چه اندازه نزدیک شما بمانند اهمیت دارد. ممکن است بخواهید برای بچه‌های خردسال، قانونی ایجاد کنید که همیشه دست پدر یا مادر خود را بگیرند و یا در صورتی که بچه‌های کوچکتر دیگری نیز دارید که با کالسکه به اطراف می‌برید، همیشه یک دست خود را روی کالسکه بگذارند. برای بچه‌های بزرگتر شاید با یک قانون " تا جایی که من همیشه بتوانم تو را ببینم و تو همیشه بتوانی مرا ببینی" راحت باشید. از درایت خود استفاده کنید، اما قبل از رسیدن به جای شلوغ، مطمئن شوید که همه کودکان انتظارات شما را درک کرده باشند.

 

حفظ امنیت کودکان در اماکن شلوغ

بی حرکت بمانند و نام کامل شما را فریاد بزنند:

به فرزندانتان یاد بدهید که اگر این اتفاق افتاد، شما آن‌ها را پیدا خواهید کرد، پس بهتر است که سر جای خودشان بمانند. به علاوه به آن‌ها یاد دهید که به جای" مامان" یا "بابا" نام کامل شما را صدا بزنند، تا راحت‌تر بتوانیم آن‌ها را پیدا کنید.

 

چگونگی شناسایی یک "شخص قابل اطمینان":

کاری کنید که فرزندانتان در صورت جدا شدن از شما، بتوانند بهترین افراد برای کمک گرفتن را تشخیص دهند. کارکنان شاغل جایی که شما در حال بازدید از آن هستید به طور کلی همیشه افراد قابل اطمینان خوبی هستند. اما در مورد مکان‌هایی مانند ساحل، که ممکن است کارکنانی نداشته باشند چه طور؟ به بچه‌های خودتان یاد بدهید که دنبال یک مادر با بچه باشند. متخصصان می‌گویند که مادرها اغلب مشتاق ترین و مجهزترین افراد برای کمک به بچه‌ها هستند (به علاوه بچه‌ها راحت‌تر می‌توانند از مادرها درخواست کمک کنند). هم چنین فکر خوبی است که هنگام انجام کارهای روزانه در بیرون از خانه، پیداکردن افراد قابل اطمینان را با بچه‌ها تمرین کنید. هنگام رفتن به مغازه‌ی خواربارفروشی، کتابخانه یا بانک، این کار را به صورت یک بازی در آوررید و فرزندان خود را عادت دهید که به صورت اتوماتیک افراد قابل اطمینان در اطراف خود را شناسایی کنند.

 

حفظ امنیت کودکان در اماکن شلوغ

چه بگویند:

کمک کردن به فرزندتان برای افراد بزرگسالی که نمی‌دانند بچه‌ی کوچک شما گم شده است دشوار خواهد بود. به خاطر داشته باشید که اگر فرزندتان از شما جدا شود، احتمالاً دچار وحشت می‌شود، بنابراین فرض نکنید که می‌داند چگونه به یک غریبه بگوید که گم شده است. گم شدن و استفاده از جمله ساده "من گم شده‌ام" را با فرزندانتان به صورت نمایش بازی کنید، تا اگر واقعاً چنین اتفاقی افتاد، بدانند چه کنند.

 

اطلاعات شخصی آن‌ها:

اطمینان حاصل کنید که فرزندانتان تا جایی که امکان دارد، اطلاعات شخصی اولیه مانند نام و نام خانوادگی خود، نام و نام خانوادگی والدین، شماره تلفن شما و آدرس خانه را می‌دانند. اگر بچه‌های شما کوچکتر از آن هستند که اطلاعات اولیه مانند نام و نام خانوادگی خود و شماره تلفن شما را یاد بگیرند، آن را بنویسید! روش‌های معروف زیادی برای این کار وجود دارد شامل نوشتن نام و شماره خود روی یک تکه کاغذ که بتوانید آن را در جیب یا کفش بچه قراردهید یا حتی نوشتن مستقیم با یک ماژیک روی بازو یا شکم بچه زیر لباسش.

 
 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040