۵ شهريور ۱۳۹۳

تمیز کردن خانه در زمان بارداری

۵ شهريور ۱۳۹۳ 4193 بازدیدکننده 1 نظر
تمیز کردن خانه در زمان بارداری در این مقاله می خوانید

در این مقاله با چگونگی تمیز کردن خانه در زمان بارداری و برخی نکات مهم که در این مواقع باید رعایت شوند آشنا می‌شوید. ...

تمیز کردن خانه در زمان بارداری

مقدمه

تمیز و منظم نگه‌داشتن خانه، در سه‌ماهه اول بارداری می‌تواند کار سختی باشد، برای اینکه بیماری صبحگاهی و خستگی باعث می‌شود که انجام کارها و وظایف معمولی برای شما مشکل شود. زمانی که در سه ماهه دوم احساس بهتری پیدا کردید، انرژی لازم برای انجام خانه تکانی را در صورت تمایل خواهید داشت.

 

احتیاط های ایمنی برای تمیز کردن در زمان بارداری

هنگام تمیز کردن خانه و یا آپارتمان، لازم است که یک‌سری از احتیاط ها را در نظر داشته باشید. بسیاری از محصولات تمیز کردن خانگی، برای خانم‌های باردار بی‌خطر نیستند. به خاطر داشته باشید که هر ماده شیمیایی و یا سمی که استنشاق کنید و یا لمس کنید، احتمال وارد شدن به جریان خون شما و عبور از جفت و رسیدن به جنین در حال رشد شما دارد.)

تمام محصولات تمیز کننده خانگی، ترکیبی از مواد شیمیایی و یا سم‌ها را که با آلودگی‌ها و چربی‌ها مبارزه می‌کنند در خود دارند. برخی از تمیز کننده‌ها مواد شیمیایی سمی بیشتری به نسبت بقیه دارند. برای محافظت از خود و فرزندتان، باید به دقت تمام برچسب محصولاتی که استفاده می‌کنید را بخوانید. از هیچ‌کدام از مواد تمیز کننده که روی برچسب آن‌ها کلمه "سمی" نوشته شده است استفاده نکنید.

 

تمیز کردن خانه در زمان بارداری

هر زمانی که در دوره بارداری کار تمیزکاری را انجام می‌دهید، باید از دستکش لاستیکی، لباس‌های آستین بلند، شلوار، و جوراب استفاده کنید. این کار، خطر تماس مواد خطرناک با پوست شما را کاهش می‌دهد. باوجود اینکه پوست شما، یک سپر محافظتی در برابر بسیاری از مواد است، مواد شیمیایی که با پوست شما تماس پیدا کنند، ممکن است باز هم به میزان کمی جذب شده و وارد جریان خون شما شوند. لازم است که تمام احتمالات رسیدن این مواد شیمیایی به فرزندتان را از بین ببرید.

همچنین باید مطمئن شوید که محلی که کار تمیز کاری را در آن انجام می‌دهید، تهویه مناسبی داشته باشد. از تمیزکاری در محل‌های بسته و تنگ خودداری کنید، به این دلیل که باید مراقب باشید که به‌صورت تصادفی بخارهای خطرناک را استنشاق نکنید (بخارهای مواد شیمیایی در زمان بارداری می‌توانند برای شما خطرناک باشند و احساس تهوع را در شما به وجود بیاورند). زمانی که در دوره بارداری کار تمیز کاری را انجام می‌دهید، لازم است که تمام پنجره‌ها را باز کنید.

 

تمیز کردن خانه در زمان بارداری

در صورت امکان، از همسرتان بخواهید که اجاق گاز و فر را تمیز کند. تمیز کننده‌های تجاری اجاق گاز، می‌توانند بخارهای مسمومی ایجاد کنند که برای جنین در حال رشد خطرناک است. علاوه بر این، فضای بسته فر از تهویه مناسبی برخوردار نیست. اگر نتوانستید همسر خود را متقاعد کنید که داخل فر را تمیز کند، بهتر است صبر کنید تا فرزندتان متولد شود و سپس اقدام به انجام آن کار کنید.

 

محصولات طبیعی هم می‌توانند مؤثر باشند

در زمان بارداری، خوب است که از محصولات طبیعی و ساده جایگزین، برای تمیز کاری استفاده کنیم. آیا می‌دانستید که می‌توانید از جوش شیرین برای تمیز کردن ظروف روغنی و چرب استفاده کنید؟ برای تمیز کردن پیشخوان آشپزخانه و دست‌شویی، آب را سرکه تقطیر شده مخلوط کنید، این یک محصول تمیز کننده خانگی است که خیلی مؤثر می‌باشد. علاوه بر این، شما می‌توانید از آب لیمو برای تمیز نگه‌داشتن خانه خودتان کمک بگیرید. (آب‌لیمو اسیدی است و به همین دلیل می‌توان از آن برای کارهای شست و شو و تمیزکاری استفاده کرد، البته مراقب باشید که آن را برای تمیز کردن سنگ‌ها استفاده نکنید)

از قضاوت صحیح خودتان در زمان تمیز کاری استفاده کنید، و در صورتی که می‌بینید نمی‌توانید به تنهایی این کار را انجام دهید، می‌توانید از کمک یک متخصص برای تمیز نگه‌داشتن خانه خودتان استفاده کنید.

 
 
 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040