۴ شهريور ۱۳۹۳

روش جلوگیری از احساس تهوع در دوران بارداری

۴ شهريور ۱۳۹۳ 6514 بازدیدکننده 2 نظر
روش جلوگیری از احساس تهوع در دوران بارداری در این مقاله می خوانید

در این مقاله شما را با روش‌های بهبود احساس تهوع در زمان بارداری آشنا می‌کنیم. ...

روش جلوگیری از احساس تهوع در دوران بارداری

مقدمه

با وجود اینکه حالت تهوعِ مرتبط با بارداری، معمولاً با نام بیماری صبحگاهی شناخته می‌شود، ممکن است در تمام ساعت‌های روز اتفاق بیفتد. حالت تهوع می‌تواند از هفته سوم پس از لقاح شروع شود. در سه‌ماهه اول، معمولاً حالت تهوع بیشتر است ولی این وضعیت ممکن است در تمام مدت بارداری ادامه داشته باشد. دلایل تهوع متنوع است، ولی ممکن است شامل افزایش سطح استروژن و پروژسترون و افزایش حس بویایی باشد.

 

دستورالعمل‌ها

1. از مصرف وعده‌های غذایی بزرگ در طول روز خودداری کنید و به جای آن از وعده‌های غذایی کوچک‌تر و زود به زود استفاده کنید. سطح بالای استروژن و پروژسترون ممکن است باعث شود که معده آرام‌تر تخلیه شود، به همین دلیل خوردن وعده‌های کوچک‌تر می‌تواند کار گوارش را ساده‌تر کند. از غذاهایی که احساس تهوع را در شما بیشتر می‌کنند دوری کنید.

 

2. مقدار زیادی آب بنوشید و سیراب بمانید. کم شدن آب بدن می‌تواند احساس تهوع را بدتر کند. مصرف مقادیر کم نوشیدنی‌هایی که کافئین دارند، مانند چای سرد و یا قهوه، می‌تواند به دفع احساس تهوع در شما کمک کند. برخی از پزشکان توصیه می‌کنند که در زمان بارداری، کمتر از 200 میلی‌گرم کافئین در طول روز مصرف شود.

 

3. زنجبیل مصرف کنید. مصرف زنجبیل می‌تواند احساس تهوع را کاهش دهد. اگر دوست ندارید زنجبیل خام مصرف کنید، به جای آن می‌توانید چای زنجبیل و یا نوشیدنی زنجبیل بنوشید. خوردن تعدادی آب‌نبات زنجبیلی نیز یک راهکار دیگر است.

 

4. از بوهایی که احساس تهوع را در شما به وجود می‌آورند خودداری کنید. افزایش سطح استروژن که در زمان بارداری اتفاق می‌افتد، می‌تواند زن‌ها را نسبت به بوها حساس‌تر کند. توصیه می‌شود که اگر به دلیل بوی خاصی احساس تهوع در شما به وجود آمده است، یک بوی تازه، مثل لیمو و یا رز ماری را امتحان کنید تا به رفع آن حالت در شما کمک کند.

 

5. از درمان‌های جایگزین برای رها شدن و جلوگیری از بیماری صبحگاهی استفاده کنید. با پزشک خود در مورد نوارهای بیماری مسافرت (مثل احساس تهوع در زمان حرکت با ماشین)، طب سوزنی و یا هیپنوتیزم صحبت کنید.

 

6. با پزشک خود در مورد دستورالعمل‌ها و داروهایی که به جلوگیری و درمان احساس تهوع کمک می‌کند صحبت کنید.

 

نکته‌ها و هشدارها

در صورت احساس تهوع شدید، غش و ضعف، بالا آوردن خون، آیا افزایش ضربان قلب به‌سرعت با پزشک خود تماس بگیرید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040