۲۳ مرداد ۱۳۹۳

تأثیر کافئین بر کودکان

۲۳ مرداد ۱۳۹۳ 4291 بازدیدکننده 1 نظر
تأثیر کافئین بر کودکان در این مقاله می خوانید

در این مقاله  برای شما از تاثیر کافین بر کودکان می گوییم. ...

تأثیر کافئین بر کودکان

تأثیر کافئین بر کودکان

نه اینکه ما به دلایل نگران کننده بیشتری برای دورنگه داشتن محصولات کافئین دار از کودکان نیازی داشته باشیم: تحقیقات جدید نشان می‌دهد حتی مقدار کم کافئین می‌تواند تأثیر منفی بر سیستم قلبی عروقی کودکان بگذارد.

 

تأثیر کافئین بر کودکان

اگرچه تأثیر افزایش فشارخون و کاهش ضربان قلب در مصرف کافئین مطلب جدیدی نیست اما مطالعات جدید برخی تأثیرات ترسناک را برای مصرف کافئین در کودکان و نوجوانان نشان می‌دهد.

در این مطالعه 52 کودک در دو گروه سنی مختلف شرکت کردند (یک گروه سن 8 تا 9 سال و گروه دیگر سن 15 تا 17 سال داشتند). به گروه کم سن تر معادل نصف تا یک بطری نوشابه و به گروه نوجوانان یک تا دو بطری نوشابه داده شد. در گروه نوجوانان، پسران فشارخون کمی بالاتر نسبت به دختران تجربه کردند ولی در گروه کم سن تر هیچ تفاوت مهمی بین جنسیت‌ها دیده نشد، کافئین ضربان قلب آن‌ها را کاهش داده و فشارخونشان را افزایش داد.

 

تأثیر کافئین بر کودکان

دکتر جنیفر تمپل مؤلف این مقاله و دانشیار دانشکده بهداشت عمومی و بهداشت حرفه‌ای دانشگاه Buffalo (غرب نیویورک) می‌گوید تحقیقات نشان می‌دهد حتی دوز کم کافئین بر سیستم قلب و عروق کودکان تأثیر می‌گذارد. وی اذعان کرد در حال حاضر داده‌های کافی در مورد کودکان نداریم که بتوانیم در مورد تأثیرات بلندمدت مصرف مکرر کافئین چیزی بگوییم. او می‌گوید کافئین در برنامه غذایی کودکان هیچ جایگاهی ندارد، تا زمانی که آن‌ها به سن جوانی (18 سالگی) برسند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040