۱ تير ۱۳۹۳

برای نوزاد چه مقدار هزینه باید در نظر بگیرید؟

۱ تير ۱۳۹۳ 5168 بازدیدکننده 0 نظر
برای نوزاد چه مقدار هزینه باید در نظر بگیرید؟ در این مقاله می خوانید

یکی از نگرانی های والدین قبل از پچه دار شدن هزینه های کودک است که در آغاز تولد افزایش می یابد ما به شما راهایی را پیشنهاد می دهیم تا هزینه های کودک خود را مدیریت کنید و بدانید که چقدر باید برای کودک خود هزینه کنید. ...

برای نوزاد چه مقدار هزینه باید در نظر بگیرید؟

 

 

برای نوزاد چه مقدار هزینه باید در نظر بگیرید؟

بزرگ کردن کودک ارزان تمام نمیشود. در اولین سال تولد فرزندتان، با اضافه شدن مخارج پزشکی، هزینه پوشک، لباس، غذا، و پرستار (در صورتی که هر دو والدین کار می کنند) ، خواهید دید که هزینه شما در ماه به مقدار زیادی افزایش می یابد . با استفاده از برخی توصیه های مالی میتوانید تاثیر این هزینه ها بر بودجه خانواده را کاهش دهید. 

 

مخارج پزشکی 

مخارج پزشکی کودک

پس از آوردن نوزاد از بیمارستان به خانه مخارج پزشکی تان تمام نمیشود. اگر بیمه باشید، بسته به نوع بیمه تان مبلغی از ویزیت را میپردازید. اگر نوزادتان بیمار شود، باید او را برای معاینه و تشخیص نزد متخصص اطفال ببرید، سپس اگر نسخه ای از پزشک دریافت کردید باید آن را نیز تهیه کرده و در صورتی که بیمه تان شامل داروها شود، بخشی از هزینه را بپردازید. 

 

پرستار کودک 

پرستار کودک

اگر شما و همسرتان هر دو کار میکنید، باید فرزندتان را مدتی در مهد کودک بگذارید و برای آن باید مبلغی در ماه هزینه کنید. بسته به جایی که زندگی میکنید این هزینه میتواند کمتر یا بیشتر باشد. این مقدار را در سال محاسبه کنید. 

 

پوشک 

هزینه های نوزادان

نوزاد شما به طور متوسط 75 پوشک در هفته استفاده میکند. در یک ماه او بیش از 300 پوشک مصرف میکند و در سال به طور متوسط باید 3600 مرتبه او را عوض کنید به این معنی که تا زمانی که بتوانید توالت رفتن را به او آموزش دهید، بیش از 7000 پوشک یک بار مصرف برای او استفاده کرده اید که مبلغ زیادی از هزینه تان صرف آن شده است. اگر بتوانید بسته های پوشک را به صورت عمده خریداری کنید میتوانید برای هر بسته مقداری پول صرفه جویی کنید.  

 

غذا 

غذای کودک

هنگامی که کودکتان بزرگتر میشود و شروع به خوردن غذای کودک میکند ، مخارج غذای هفتگی تان افزایش می یابد. اگر چه مقدار غذایی که به کودک میدهید کم است، اما در کل زیاد میشود، به خصوص وقتی اشتهایش افزایش می یابد. برای میوه، سبزیجات، گوشت، غذای کودک و غلات صبحانه در هفته مبلغی باید کنار بگذارید. اگر خوراکیهایی مانند بیسکویت مادر یا هر غذای خاص دیگری برایش میخرید، آن را هم به مخارج غذای هفتگی اضافه کنید. 

 

مخارج ماهانه کودک

مخارج ماهیانه کودک

کودک شما نیاز به دستمال مرطوب و پوشک دارد. در چند ماه اول، به خصوص در ماههای تابستان، نیاز زیادی به لباس ندارد. لباسهای یک تکه، تی شرت و جوراب در ماههای گرم او را اذیت میکند. اگر نوزاد در زمستان متولد شده است، نیاز به لباس خواب مخصوص نوزاد، پتوی نوزاد و پتوی گرم دارید تا او را گرم نگه دارید. همچنین نیاز به صندلی کودک (که با تسمه یا قلاب روی صندلی اتومبیل سوار می‌کنند) ، گهواره، رختخواب کودک، پتو، کمد، وان کودک، لوازم توالت، ناخن گیر کوچک، دماسنج، کنترل اتاق کودک (دستگاهی که صدا یا تصویر اتاق کودک را منتقل میکند) و نیز لیف و حوله و کلاه کودک دارید. 

 

توصیه هایی برای مدیریت هزینه ها 

مدیریت هزینه

 

خودتان غذای کودک را پوره کنید تا هزینه غذای آماده کودک را صرفه جویی کنید. لوازمی مانند دستمال مرطوب و پوشک را به صورت عمده ای خریداری نمایید. هنگام تهیه لباس نوزاد، سایز بزرگ خریداری نمایید تا هنگامی که فرزندتان بزرگتر میشود لباس مناسبش باشد. این کار به صرفه جویی در هزینه ها در طول زمان نیز کمک میکند. به جای خریدن لباس و لوازم نوزاد، بسیاری از آنها را میتوانید قرض بگیرید. بسیاری از مواقع لوازمی که قرض میگیرید خیلی کم استفاده شده و نو است ، و شما میتوانید از آنها به خوبی استفاده کنید. تنها در مورد صندلی کودک یا گهواره اقدام به خرید کنید چون امنیت کودک مهمتر از صرفه جویی در هزینه هاست. 

برنامه بودجه برای خود داشته باشید و طبق آن عمل کنید. اگر تنها بر اساس پولی که دارید خرج کنید (نه به امید چک و پولهای آتی و ...) میدانید که وقتی لازم باشد چیزی برای کودکتان بخرید، پول در دست دارید. 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040