۱۷ آبان ۱۳۹۲

اگر کودکی قد کوتاه دارید، چگونه به رشد وی کمک کنید

۱۷ آبان ۱۳۹۲ 4868 بازدیدکننده 6 نظر
اگر کودکی قد کوتاه دارید، چگونه به رشد وی کمک کنید در این مقاله می خوانید

در این مقاله شما می آموزید که چگونه به رشد قد کودک خود کمک کرده و کودک قدبلندتری داشته باشید ...

اگر کودکی قد کوتاه دارید، چگونه به رشد وی کمک کنید

مقدمه

اگر فرزند شما کوتاه قدترین فرد در میان دوستانش می‌باشد، راه‌هایی وجود دارد تا به او کمک کنیم که بلندتر و قوی تر به نظر برسد، و در آینده با هیچ مشکلی به خاطر قدش مواجه نشود. نکات و تکنیک های زیر را برای افزایش قد به صورت طبیعی یاد بگیرید. تغذیه، ورزش و طرز ایستادن، همگی در رشد قد فرد نقش دارند.

 

دستورالعمل‌ها:

افزایش سطح هورمون رشد

سطح هورمون رشد را افزایش دهید. این هورمون توسط غده‌ی هیپوفیز و غدد قدامی مغز تولید می‌شود. شما می‌توانید آن را تزریق کرده و یا از مکمل‌های آن استفاده کنید، اما این کارها با ریسک همراه است. می‌توانید به صورت طبیعی با ترکیب آب ، 3 عدد گوجه ، و 250 گرم باقالی و کاهو ، آن را اضافه کنید.

 

خوردن غذاهای مناسب

غذاهایی که سرشار از کلسیم و پروتئین است را مصرف کنید. غذاهایی که دارای کربوهیدرات یا چربی است را نخورید، زیرا هورمون HGH را کم می‌کند.

 

ورزش کردن

مرتباً ورزش کنید. بدون ورزش ستون فقرات فشرده‌شده و از رشد شما تا حد زیادی جلوگیری می‌کند.

به طور روزانه تمرینات کششی انجام دهید. البته اینکار باعث نمی شود که در یک شب قد بکشید، ولی پس از مدتی تا حدود 7 سانتی‌متر افزایش قد پیدا خواهید کرد. 3 نوع کشش متفاوت را باید انجام دهید:  سفت و شل کردن ماهیچه‌های پشت، فشرده و صاف کردن ستون فقرات و سفت و شل کردن ماهیچه‌های حمایت‌کننده از ستون فقرات. این کار را برای حدود 20 دقیقه در بیشتر روزها انجام دهید.

 

خواب کافی

به میزان کافی بخوابید. هنگام خواب بدن ما خودش را بازسازی می‌کند. هر شب 7 تا 9 ساعت بخوابید.

 

نکات و هشدارها:

ورزش و حرکات کششی توصیه‌ شده ، علاوه بر افزایش قد مزایای دیگری نیز دارند، همانند سوخت و ساز بیشتر، چربی کمتر و سیستم ایمنی قوی تر.

در مغازه‌ها مکمل‌هایی وجود دارند که به شما قول افزایش قد سریع را می دهند. این محصولات حتی ممکن است به شما قول لاغرتر شدن و سوزاندن بیشتر انرژی را بدهند. قبل از مصرف هر یک از این مکمل‌ها با پزشک خود مشورت کنید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040