۱۲ آبان ۱۳۹۲

چگونه بستن کمربند را به کودکان آموزش دهیم

۱۲ آبان ۱۳۹۲ 3899 بازدیدکننده 1 نظر
چگونه بستن کمربند را به کودکان آموزش دهیم در این مقاله می خوانید

تصادفات وسایل نقلیه، مهم‌ترین علت مرگ در سنین 5 تا 34 سالگی است. با توجه به این آمار، آموزش بستن کمربند ایمنی به کودکان، یک ضرورت مطلق است. ...

چگونه بستن کمربند را به کودکان آموزش دهیم

دستورالعمل‌ها:

1. کاری کنید که از شما یاد بگیرد. مطمئن شوید که به محض نشستن در خودرو، کودک شما شاهد بستن کمربندتان است. اگر کودک ببیند که شما خودتان به بستن کمربند اهمیت می‌دهید، او این رفتار را به خوبی انجام می‌دهد. شما می‌توانید میزان اهمیت آن را با بستن همیشه‌ی کمربند نشان دهید.

2. به کودک خود توضیح دهید که چرا کمربند لازم است و اگر آن را نبندد چه اتفاقی ممکن است بیفتد. شما مجبور نیستید داستان‌های ترسناکی از مرگ و قطع عضو برای ترساندن او بگویید. به سادگی به او بگویید که اگر تصادفی اتفاق بیفتد، کمربند از آسیب‌های جدی به او جلوگیری می‌کند.

3. به او طرز استفاده از کمربند را نشان دهید. وقتی به اندازه‌ی کافی بزرگ شد، به او یاد دهید که چگونه در صندلی نشسته و کمربندش را ببندد. این مسئولیت باعث می‌شود تا کودک احساس استقلال کرده و حس کند که بزرگ‌تر شده است.

4. بستن کمربند را برای او تبدیل به یک بازی کنید. برای بچه‌های کوچک‌تر، خواندن یک شعر و یا کاری شبیه به این درباره نشستن در ماشین و بستن کمربند، می‌تواند به طور موثری تشویق کننده باشد. بچه‌های کوچک با داشتن یک روال روزانه، به خوبی پیشرفت می‌کنند.

5. اگر کودکتان کمربندش را نبست، حرکت نکنید. هیچ‌وقت در این موضوع کوتاه نیایید.

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040