۷ مرداد ۱۳۹۷

اشتباهات شما زمان استفاده از لنزهای چشم 2

۷ مرداد ۱۳۹۷ 1218 بازدیدکننده 0 نظر
اشتباهات شما زمان استفاده از لنزهای چشم 2 در این مقاله می خوانید

شاید چون زمان زیادی لنز می‌گذارید فکر می‌کنید همه‌ی نکات را می‌دانید. اما باید نگاهی به متداول‌ترین اشتباهات بیندازید.   ...

اشتباهات شما زمان استفاده از لنزهای چشم 2

استفاده از چیزی جز محلول‌ها

اگر برای مدتی است که از لنز استفاده می‌کنید شاید حداقل یک‌بار برای شما پیش آمده باشد که محلول شستشو را در دسترس ندارید.  در این زمان شما خلاق می‌شوید. نیازی نیست توضیح بدهیم آب دهان اصلاً ایده‌ی خوبی نیست. البته باید بدانید آب شیر یا حتی آب‌معدنی نیز می‌تواند دارای میکروب‌های مضری باشد که به چشمان شما آسیب می‌رساند.

 

 

استفاده‌ی دوباره از محلول‌ها

محلول‌های لنز برای ضدعفونی آن هستند. زمانی که شما از همان محلول دوباره استفاده می‌کنید لنز را در معرض هرگونه آلودگی یا باکتری‌ای قرار می‌دهید که از روز قبل روی محلول باقی‌مانده است. همچنین برچسب روی محلول شستشو را بخوانید. اگر گفته سالین یا نمکی است آن را عوض کرده و از محلول‌های چندمنظوره یا هیدروژن پر اکسید به جای آن تهیه کنید. محلول سالین به تنهایی لنز را ضدعفونی نمی‌کند.

 

 

زمانی طولانی لنز می‌گذارید

اغلب افراد می‌توانند تا 14 ساعت از لنز استفاده کنند اما به عنوان یک قانون کلی شما باید به محض اینکه به خانه رسیدید آن را با عینک عوض کنید. چشم‌های شما نیاز به اکسِیژن برای کارکرد درست دارند. حداقل همیشه قبل از خواب لنزهایتان را خارج کنید.

 

 

استفاده بعد از انقضا

شاید آن لنزهای دو هفته‌ای را برای سه یا چهار هفته استفاده کرده باشید اما باید به تاریخ انقضا توجه ویژه نمایید. در حالت عادی لنزها خراش برداشته و با ذرات ریز پوشانده می‌شوند و این شما را ناراحت و دیدتان را تار می‌کند. حتی این لنز می‌تواند باعث عفونت چشم‌های شما شود.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040