۲۴ تير ۱۳۹۷

راه های موثر برای پیشگیری از نیش حشرات 2

۲۴ تير ۱۳۹۷ 1778 بازدیدکننده 0 نظر
راه های موثر برای پیشگیری از نیش حشرات 2 در این مقاله می خوانید

برای اینکه بتوانید از نیش حشرات دور بمانید می توانید از ترفندهای زیر کمک بگیرید. ...

راه های موثر برای پیشگیری از نیش حشرات 2

استفاده از دورکننده‌ی حشرات

اگر استفاده از دورکننده‌های تجاری را انتخاب می‌کنید باید حتماً آن را به تمام نقاط بدون پوشش پوست بزنید و از محصولات دارای DEET استفاده نکنید. همچنین استفاده‌ی مجدد از آن را بعد از مدتی فراموش نکنید، خصوصاً اگر عرق کرده‌اید.

 

 

چک کردن رختخواب

اگر چادر زده‌اید یا در جایی هستید که حشرات زیاد هستند همیشه قبل از خوابیدن رختخواب خود را چک کنید. یک حشره هیچ‌چیز را بیشتر از بدنی گرم و پرخون برای 6 تا 8 ساعت در کنار خود دوست ندارد. به آن‌ها این فرصت را ندهید. سعی کنید راه ورود حشرات به رختخواب خود در تاریکی شب را ببندید.

 

 

عطرهای قوی نزنید

بسیاری از حشرات جذب رایحه‌ی عطر می‌شوند، که اغلب شیرین و مانند گل‌هاست. اگر زیاد عطر بزنید یا از صابون یا شامپوهای با رایحه‌ی قوی استفاده کنید احتمال بیشتری وجود دارد که حشرات شما را دنبال کنند. شاید شما یک گل نباشید ولی به‌هرحال نیشتان خواهند زد.

 

 

آماده‌باشید

قبل از آنکه زمان زیادی در طبیعت یا در کشوری جدید بگذرانید باید خطرات آن ناحیه را بشناسید. اینکه بدانید چه حشراتی هستند و چه عفونت‌هایی دارند می‌تواند مانعی برای خطر باشد. بعلاوه قبل از رفتن به طبیعت باید حشرات آلرژی‌زا را بشناسید. شما باید برای شک‌های آنافیلاکسی و واکنش‌های آلرژیک آمادگی داشته باشید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040