۱۲ اسفند ۱۳۹۶

فواید و کاربردهای پوسته لیمو

۱۲ اسفند ۱۳۹۶ 1848 بازدیدکننده 0 نظر
فواید و کاربردهای پوسته لیمو در این مقاله می خوانید

بیشتر ما فایده‌ی پوسته‌های لیمو در زندگی روزانه‌ی خود را نمی‌دانیم و ان ها را دور می‌ریزیم. بیایید نگاهی به این کاربردها بیندازیم. ...

فواید و کاربردهای پوسته لیمو

درمان استرس اکسیداتیو

باقی‌مانده لیمو یا پوسته‌های آن در درمان استرس اکسیداتیو در بدن موثق‌اند. پوسته‌ها دارای بیوفلاونوئیدهایی بیشتر از سایر میوه‌ها هستند و می‌توانند برای کمک به کاهش استرس اکسیداتیو استفاده شوند. با این کار شما زندگی سالم‌تر و فعال‌تری خواهید داشت زیرا این پوسته به بدن کمک می‌کند تا بهتر بتواند درد مفاصل را آرام کند.

.

مبارزه با سرطان

پوسته‌های  لیمو برای درمان، از طریق یک زندگی سالم، و پیشگیری از سرطان بسیار مهم‌اند. این پوسته‌ها دارای ماده‌ای شیمیایی هستند که بر اساس تحقیقات نقش مهمی در پیشگیری  یا کند کردن برخی سرطان‌ها دارد و حتی در درمان بهتر خیلی از آن‌ها نقش خواهد داشت.

 

 

کاهش سطح کلسترول در بدن

پوسته‌های لیمو در کاهش سطح کلسترول بدن نقش دارند و ما را مطمئن می‌سازد که قلب امکان ماندن در وضعیت سالم را بیشتر خواهد داشت. علت این خاصیت وجود فلاونوئیدها در پوسته‌ی لیمو است. کلسترول  کمتر در بدن به معنای سالم‌تر بودن می‌باشد.

 

 

سفیدی دندان

پوسته‌های لیمو که دور می‌اندازید می‌توانند به بهبود بهداشت دهان کمک کرده و حتی دندان‌های شما را  سفیدتر کنند. پوسته‌های لیمو با از بین بردن لکه‌ها و جرم‌های دندان این کار را می‌کنند. بعد از استفاده از پوسته‌ها روی دندان حتماً باید دهان خود را با آب تازه بشویید. پس از چند بار استفاده شما متوجه تغییر در دندان‌های خود خواهید شد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040