۲۸ بهمن ۱۳۹۶

عادات عجیبی که نشان می دهد باهوش هستید

۲۸ بهمن ۱۳۹۶ 2036 بازدیدکننده 0 نظر
عادات عجیبی که نشان می دهد باهوش هستید در این مقاله می خوانید

افراد باهوش اغلب خصوصیات عجیبی دارند که شاید خودشان هم از آن بی خبر باشند. بیایید نگاهی به این  خصوصیات اخلاقی بیندازیم. ...

عادات عجیبی که نشان می دهد باهوش هستید

میز کار شلوغی دارید.

 

 

زیاد بیدار می‌مانید

بدن افراد باهوش ساعت متفاوتی دارد و علت این است که این افراد اغلب درون‌گرا هستند و با زیاد  بیدار ماندن در شب‌ها عوامل مزاحم را کنار زده و زمانی برای تفکر و حل مسائل می‌گذارند.

 

 

دشنام‌های زیادی بلدید!

پژوهشگری می‌گوید هرچقدر در یک موضوع لغات قوی‌تر باشید یعنی در موضوعات دیگر نیز دایره‌ی لغات بیشتری دارد. اینکه افراد باهوش فحش‌های بیشتری می‌دانند عجیب نیست البته آن‌ها از این لغات استفاده نمی‌کنند.

 

 

دوست دارید دوش آب سرد  بگیرید.

 

 

صدای جویدن غذا شما را ناراحت می‌کند.

 

 

گاه کارهای احمقانه انجام می‌دهید

افرادی که بدون فکر کردن کار می‌کنند اغلب می‌توانند نسبت به بقیه 29 درصد بیشتر اطلاعات را به یاد بیاورند. اینکه بدون تفکر بعضی کارها را انجام دهید باعث می‌شود حافظه‌ی شما کارایی بهتری داشته و مغز راهکارهای بصری پیدا کند.

 

 

از خودتان انتقاد می‌کنید

کسانی که هوش بالاتری دارند اغلب توانایی‌ها و دستاوردهای خود را دست‌کم گرفته و به جای داشتن اعتمادبه‌نفس زیاد مرتباً از خود انتقاد می‌کنند.

 

 

اهل رؤیاپردازی هستید.

 

 

با خودتان صحبت می‌کنید

محققان در آزمایشی از گروهی خواستند اشیایی را در ذهن خود جای‌داده و بعد آن را پیدا کنند. اینکه آن‌ها نام شی را بلند می‌گفتند باعث می‌شد راحت‌تر آن را بیابند. این یعنی بلند گفتن نام چیزی باعث می‌شود آن را در ذهنتان مجسم کنید. در نتیجه مغز شما بهتر می‌تواند آن را به یاد سپرده و بیابد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040