۱۹ آذر ۱۳۹۶

ساخت اهرام مصر

۱۹ آذر ۱۳۹۶ 2379 بازدیدکننده 0 نظر
ساخت اهرام مصر در این مقاله می خوانید

درباره‌ی نحوه‌ی ساخت اهرام مصر نظریات متفاوتی وجود دارد. بیایید کمی بیشتر دراین‌باره بخوانیم. ...

ساخت اهرام مصر

برخی افراد ساخت اهرام را کار انسان دانسته و می‌گویند با همان ابزار ابتدایی و با تلاش زیاد ساخته شده است. برخی دیگر نیروهای فرازمینی را مؤثر دانسته که البته به نظر واقعی و منطقی نیست. اما آن‌ها به چه دلیل این حرف را می‌زنند؟ برخی از این دلایل را باهم مرور کنیم.

 

در بعدازظهر روز انقلاب تابستانی در دید بیننده خورشید درست بین هرم جیزه و هرم همسایه است. همچنین در سحر روز انقلاب زمستانی خورشید دست روی سر مجسمه ابوالهول قرار دارد. این اندازه‌گیری‌های دقیق برای مصریان قدیم کمی زود بوده است.

 

از هرم خئوپس نصف‌النهاری می‌گذرد که اقیانوس‌ها و قاره‌ها را به دو بخش مساوی تقسیم می‌نماید. اگر ما محیط قاعده‌ی هرم را به دو برابر ارتفاع  آن تقسیم کنیم دقیقاً به عدد پی خواهیم رسید.

 

سنگ‌های لازم برای ساخت هرم در آن منطقه نبوده‌اند و از جاهای دیگر تهیه‌شده‌اند. همچنین در مصر درخت کافی برای  تأمین چوب ساخت اهرام در دسترس نبوده است.

 

در دیواره‌های داخلی هرم تصاویری از موجودات فضایی دیده می‌شود و اشکالی مانند سفینه نیز به چشم می‌خورد.

 

گروه‌هایی معتقدند که فناوری در آن دوران پیشرفته بوده و در گذر سال‌ها فراموش شده است.

 

افراد دیگری می‌گویند امروزه پیچیدگی خاصی برای ساخت هرم وجود ندارد. آن‌ها می‌گویند چیزی حدود سی هزار کارگر در آنجا فعالیت کرده و از سطح شیب‌دار ماسه‌ای، غلتک‌های چوبی، ابزارهای بزرگ و اهرم‌ها برای جابجایی سنگ‌ها استفاده شده است. فراعنه‌ی مصر بعد از اینکه به حکومت دست یافتند گروهی از مهندسان، تراشکاران و معماران را برای ساخت هرم استخدام کردند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040