۲ آذر ۱۳۹۶

کاربردهای عجیب برای فویل آلومینیوم

۲ آذر ۱۳۹۶ 2042 بازدیدکننده 0 نظر
کاربردهای عجیب برای فویل آلومینیوم در این مقاله می خوانید

دفعه‌ی بعدی که برای کاری فویل آلومینیوم خریدید بهتر است آن را مستقیماً در سطل آشغال نیندازید. این وسیله ارزان کاربردهای زیادی خواهد داشت. ...

کاربردهای عجیب برای فویل آلومینیوم

تمیز کردن ظروف

تمیز کردن ظرف‌های کثیف اغلب وقت‌گیر بوده و نیاز به استفاده از مواد شوینده‌ی زیادی دارد،  خصوصاً اگر غذاهایی مانند لازانیا پخته باشید. مطمئناً باید بگذارید برای مدتی ماهیتابه شما خیس بخورد و بعد سعی کنید ذرات چسبیده را جدا نمایید. اما به‌جای این کار می‌توانید به‌سادگی یک ورق فویل آلومینیوم برداشته و با آن کارتان را به سادگی انجام دهید.

 

 

پولیش ظروف نقره

تنها با کمک آب، جوش‌شیرین و فویل آلومینیوم می‌توانید ظروف نقره قدیمی را به شکل اولیه خود برگردانید. بگذارید یک ظرف آب با یک برگه فویل آلومینیوم داخل آن جوش بیاید. زمانی که آب به نقطه‌ی جوش رسید جوش‌شیرین را به آن اضافه کنید. حالا آن را به ظرف خود بزنید. در چند ثانیه می‌بینید تفاوت چشمگیری ایجادشده و تنها بعد از یک دقیقه ظرف شما مانند یک ظرف جدید دیده خواهد شد.

 

 

استفاده در خشک‌کن برای حذف لکه‌ها

مؤثرترین راه برای اطمینان از اینکه خشک‌کن شما لباس را لک نکند استفاده از فویل آلومینیوم می‌باشد. فویل را برداشته، آن را مانند یک توپ کرده و همراه لباس‌های خیس در خشک‌کن بیندازید. این فویل لکه‌ها را از بین برده و نیازی به  تعویض ندارد. می‌توانید از همان فویل برای شش ماه استفاده کنید.

 

 

تیز کردن قیچی

هرکسی که در کار خود از قیچی استفاده می‌کند می‌داند هرچه تیزتر باشد بهتر است. به‌جای اینکه قیچی کندتان را دور بیندازید یک برگه فویل آلومینیوم بردارید. آن را چند تا کنید. قیچی را برداشته و شروع به  برش برگه از طول نمایید تا تمامی برگه بریده شود. حالا تکه‌های مانده را از روی قیچی با برگه تمیز کرده و قیچی خود را امتحان کنید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040