۳۰ مهر ۱۳۹۶

حقایق ناگفته از محصولات طبیعی

۳۰ مهر ۱۳۹۶ 2181 بازدیدکننده 0 نظر
حقایق ناگفته از محصولات طبیعی در این مقاله می خوانید

همه‌ی ما بر این باوریم خرید محصولات طبیعی گامی بزرگ برای سلامت ماست. اما طبیعی واقعاً چه معنایی دارد؟ ...

حقایق ناگفته از محصولات طبیعی

تعریف طبیعی به کشور شما بستگی دارد

اغلب تعریف خاصی برای مواد طبیعی وجود ندارد. این برای بازاریابی خوب است اما کمبود استاندارد برای شرکت‌هایی که قصد راضی کردن مشتری برای خرید را دارند زیاد خوب نخواهد بود. شما نمی‌توانید صادقانه به سؤالات آن‌ها پاسخ دهید زیرا هیچ تعریف قانونی برای طبیعی وجود ندارد.

 

 

برخی محصولات اصلاً طبیعی نیستند

به هر مغازه‌ای بروید می‌توانید صدها محصول با برچسب طبیعی پیدا کنید. ازآنجایی‌که استانداردی وجود ندارد این لغت را می‌توان به هر محصولی نسبت داد، چه از برگ‌های تازه گرفته شده باشد یا چیزی ساخته شده از مواد شیمیایی. مشکل دیگر این است که بسیاری از مواد استفاده شده در محصولات نیازی نیست حتماً در برچسب مواد سازنده آورده شوند.

 

 

مواد طبیعی حاوی مواد سرطان‌زا

بسیاری از محصولات طبیعی دارای موادی شیمیایی هستند که سرطان‌زا می‌باشند. یکی از بدترین آن‌ها در خوشبوکننده‌هایی استفاده می‌شود که حاوی آلومینیوم هستند. آلومینیوم در سلول‌های چربی رسوب کرده و باقی می‌ماند. ضدآفتاب ها نیز اغلب دارای ماده‌ای هستند که می‌تواند رگ‌های مغز را مسدود کرده، به سلول‌های دیگر رفته، باعث ایجاد رادیکال‌های آزاد در پوست شده و به DNA آسیب برساند. این ماده متأسفانه لازم نیست حتماً در لیست مواد ضدآفتاب آورده شود.

 

 

محصولات طبیعی گاه هورمون‌ها را مختل می‌کنند

یکی از بدترین مواد در محصولات طبیعی سولفات لاریل سدیم یا SLS است. SLS استروژن را به حداقل رسانده و به مرور بیش از یک درصد از این ماده وارد رگ‌های خونی شده و مقدار مانده‌ی آن در بدن بالاتر و بالاتر می‌رود.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040