۷ شهريور ۱۳۹۶

نشانه هایی که معتاد به خرید هستید 2

۷ شهريور ۱۳۹۶ 1738 بازدیدکننده 0 نظر
نشانه هایی که معتاد به خرید هستید 2 در این مقاله می خوانید

اگر به خرید زیاد عادت دارید منتظر نتایج بد آن در زندگی و روابط خود باید باشید. اعتیاد به خرید مانند هر عادت بد دیگری دردسرساز است. ...

نشانه هایی که معتاد به خرید هستید 2

چیزهایی می‌خرید که لازم نیستند

وسایل استفاده‌نشده بزرگ‌ترین نشانه‌ی تشخیص یک فرد معتاد به خرید هستند. این وسایل می‌تواند کمدی پر از لباس با برچسب‌های روی آن باشد، یک قفسه در آشپزخانه پر از وسایل استفاده‌نشده یا انباری پر از تجهیزات ورزشی که رویشان را خاک گرفته است و هر چیز مشابه دیگری.

 

بر پایه احساس خرید می‌کنید

خرید بر پایه‌ی احساسات یکی از متداول‌ترین علل خریدهای اجباری است. ممکن است بخواهید برای یک پیروزی کوچک به خودتان پاداش دهید و یا برای تکمیل خرید قبلی خود چیزی بخرید، این روابط می‌توانند روی قضاوت شما اثر گذاشته و باعث خرج کردن‌های بی‌دلیل شوند.

 

مشکل کجاست؟

اعتیاد به خرید می‌تواند باعث عواقبی برای شما باشد. این عادت می‌تواند منجر به قرض، کم شدن ذخیره‌ی مالی و اعتبار مالی کم شما شود. عادت به خرید روی روابط شما نیز اثر خواهد گذاشت. زیرا در این شرایط مشکلات مالی، دروغ گفتن یا پنهان‌کاری، و گذاشتن زمان زیاد برای خرید می‌توانند مشکلاتی جدی و ماندگار در روابط شما ایجاد کنند.

 

برای کمک به تغییر شرایط چه می‌توان کرد؟

اولین کاری که باید انجام دهید این است که بپذیرید شما این عادت را دارید. دانستن این موضوع برای  مقابله با آن کمک زیادی به شما خواهد کرد. سپس هر بار که می‌خواهید سراغ کیف پول خود بروید به داشته‌هایتان فکر کنید. این کار به شما کمک می‌کند متوجه شوید آیا واقعاً این خرید برای شما لازم است یا نه. در کل تلاش کنید هرچه هوشمندانه‌تر خرید کنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040